Mero sūnus – nekaltas

Šiandien Mažeikių merui Vilhelmui Džiugeliui tarybos nariams, kolegoms ir žurnalistams vėl teko aiškintis ir įrodinėti savo sūnaus, Jono Džiugelio, nekaltumą dėl „Lietuvos ryte“ paskelbtų žinių apie nelegalias statybas. Po šio straipsnio, lapkričio mėnesį, tarybos narys Kęstutis Bartkevičius pareikalavo mero paaiškinti ir pakomentuoti situaciją. Mažeikių meras pasiūlė opozicijos nariams ir žiniasklaidai susitikti ir pažadėjo į visus klausimus atsakyti. Tąkart nė vienas opozicijos narys nepareiškė noro susitikti. Ir tik vienintelė laikraščio „Santarvė“ žurnalistė susitiko su meru.

 

 

 Pasak V. Džiugelio, jis su ja kalbėjo ne kaip su žurnaliste, o kaip su žmogumi, tačiau žurnalistė neįvertino mero atvirumo ir jos pateikta informacija buvo įvardinta kaip „geltonoji spauda“ – tai leidiniai, kurie, siekdami padidinti tiražą, skelbia iškreiptą, sensacingą, nepasitvirtinančią informaciją ir reklamą. „Pateikti faktai sukėlė sumaištį ne tik man, bet ir mano šeimai, taip pat ir Mažeikių miesto gyventojams.“ – su skausmo gaidele kalbėjo Mažeikių meras.

Meras pateikė akivaizdžius įrodymus, kad jo sūnus nepažeidė jokių įstatymų. Šių metų gruodžio 3 dieną gautas Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyriausiosios specialistės Terezės Vilaitės statybos patikrinimo aktas. Specialistė statybose nepastebėjo jokių nukrypimų ir pažeidimų. J. Džiugelis 2006 m. liepos 26 dieną gavo leidimą statybai Nr. 153, kurį išdavė Palangos miesto savivaldybė. Statybos valstybinės priežiūros vyriausioji specialistė Terezė Vilaitė savo išvadose rašo, kad statybose nepastebėti jokie nukrypimai nuo teritorijų planavimo projekto esminių reikalavimų.