"Duodanti ranka niekada neskursta" (Darbo partijos frakcija)

Seimo Darbo partijos frakcija, atsižvelgdama į susiklosčiusią krizinę ekonominę ir socialinę situaciją Lietuvoje, ir nuosekliai vykdydama konstruktyvią politiką, nusprendė skirti dalį savo atlyginimų sunkiai gyvenantiems žmonėms. Kaip praneša Seimo kanceliarija, šiam tikslui darbiečiai kiekvieną mėnesį skirs 15 proc. nuo savo pareiginės algos, gaunamos „į rankas”. Pinigais galės pasinaudoti sunkiai gyvenantys Lietuvos žmonės. Anot Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno Viktoro Uspaskich, tokia idėja darbiečiams kilo dėl to, kad jiems nepriimtini veidmainiški konservatorių siūlymai dėl parlamentarų atlyginimų.

„Negalime leisti konservatoriams skirstyti mūsų pinigų. Valdantiesiems žaidžiant populistinius žaidimus su savo atlyginimais, lieka daug neapibrėžtumų. Pavyzdžiui, kam ir kaip bus skirti sutaupyti pinigai. Niekas negali garantuoti, kad Vyriausybės nariai nesuras būdų tuos pinigus grąžinti sau per kitas išmokas. Nepamirškime ir to, kad į Vyriausybę deleguoti parlamentarai neatsisakė Seimo nario mandatų, taip, kaip savo laiku padarėme mes. Taip pat jie palieka daug teisinių galimybių nemažinti atlyginimų, juk tai gali prieštarauti Konstitucijai. Šia prasme mes nusprendėme pasielgti sąžiningiau ir skaidriau”, — sakė V. Uspaskich.

„Duodanti ranka niekada neskursta. Mes — Seimo nariai — neturime atitrūkti nuo realybės. Šiandien Lietuvoje daug žmonių, kuriems trūksta pinigų pragyvenimui, jiems reikia paramos. Suprantame, kad visiems padėti negalėsime, tačiau tai bus mūsų tikslinis įnašas į krizės įveikimo procesą”, — sakė Darbo partijos frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys.

Darbiečiai ragina ir kitų partijų parlamentarus prisijungti prie šios iniciatyvos.