„Agrowill Group“ partnerystė su pasauline pieno industrijos lydere „DeLaval“ užtikrins didesnį pieno bendrovių efektyvumą

2008 m. gruodžio 8 d. didžiausia Baltijos šalyse žemės ūkio investicijų ir vystymo bendrovė AB „Agrowill Group“ pasirašė strateginio bendradarbiavimo sutartį su pasauline pieno industrijos lydere „DeLaval“. Kompanijų bendradarbiavimas sudarys palankesnes sąlygas per artimiausius pusantrų metų padidinti grupės pieno bendrovių efektyvumą iki 40 proc.

Strateginė partnerystė numato, kad „DeLaval“ perduos „Agrowill Group“ žemės ūkio bendrovėms pažangiausią gyvulių priežiūros sprendimų ir efektyvaus panaudojimo patirtį, centralizuotai tieks moderniausią gyvulių priežiūros, higienos ir valymo, šėrimo, mėšlo šalinimo, automatinio melžimo ir pieno aušinimo įrangą. Ergonomiškai organizuota gyvulių priežiūra (patogiai sutvarkytos gyvulių laikymo erdvės bei priežiūros įranga) leis iki ketvirtadalio sutrumpinti priežiūrai skirtą laiką ir taupiau naudoti žmogiškuosius resursus. Tai, savo ruožtu, sumažins pieno savikainą ir stiprins produkto konkurencingumą.

 

Apibendrindamas bendradarbiavimo perspektyvas „Agrowill Group“ generalinis direktorius Mindaugas Juozaitis sakė: „Partnerystė su pasauline pieno industrijos lydere yra „Agrowill Group“ veiklos strategijos įgyvendinimo dalis – žengdami šį žingsnį planuojame pasiekti aukščiausio efektyvumo Baltijos šalių pieno sektoriuje.“ Pasak įmonės vadovo, didesnio pieno primilžio ir efektyvaus gautos produkcijos panaudojimo galima pasiekti tik sukūrus gyvuliams palankias ir komfortiškas laikymo sąlygas, išlaikant aukščiausią kokybę visuose gyvulių priežiūros etapuose – pradedant nuo gimimo, auginimo, laikymo, šėrimo ir baigiant efektyviu melžimo proceso organizavimu bei gautos produkcijos išsaugojimu.

„DeLaval“ naudojami sprendimai leidžia nuosekliai didinti pieno primilžį užtikrinant aukštą pieno kokybę. Šiuo metu „Agrowill Group“ priklausančiose pieno bendrovėse vidutinis metinis primilžis sudaro 5 t (Lietuvos vidurkis – 4,7 t). Per artimiausius pusantrų metų, pasinaudojant „DeLaval“ patirtimi, šį rodiklį „Agrowill Group“ bendrovėse planuojama padidinti iki 7 t, išlaikant aukštą pieno kokybę.

AB „Agrowill Group“ yra didžiausia, moderniausia ir kol kas vienintelė Lietuvoje centralizuotai valdoma, intensyviai besiplečianti pirminės žemės ūkio produkcijos gamyba užsiimančių penkiolikos bendrovių grupė, valdanti apie 36 tūkst. hektarų dirbamos žemės bei turinti 6000 melžiamų karvių. 2008 m. devynių mėn. konsoliduotos Grupės pajamos sudarė 36,01 mln. Lt, analogiškas rezultatas per tą patį laikotarpį pernai buvo 29,21 mln. Lt.

Tarptautinė kompanija „DeLaval“ yra pieno industrijos lyderė, didžiausia pasaulyje kompleksinių gyvulininkystės ūkių priežiūros sprendimų tiekėja pasaulyje, dirbanti 115-os šalių rinkose ir parduodanti apie pusę melžimo įrangos visame pasaulyje. „DeLaval“ teikia kompleksinius sprendimus, susijusius su gyvulių priežiūra ir pieno kokybe, bandos valdymu, higiena ir valymu, šėrimu, mėšlo šalinimu, automatiniu melžimu, pieno aušinimu. Kompanija ne tik tiekia sprendimus, bet ir suteikia klientui žinias, patirtį ir servisą, kurie padeda kontroliuoti verslą ir jo plėtrą. Šiuo metu „DeLaval“ visame pasaulyje dirba 4 400 darbuotojų, įranga gaminama 18 gamyklų. Įmonės pardavimai per 2008 m. – apie 1 mlrd. Eurų.