nešiojami kompiuteriai – su apsauga nuo vagysčių

Pavagiami ar pametami nešiojamieji kompiuteriai tampa vis didesne problema, teigia „Fujitsu Siemens Computers”. Kad to pavyktų išvengti, kompanija nuo kitų metų pasiūlys realiai veikiančią kompleksinę apsaugos nuo vagysčių sistemą.

2009 m. pirmąjį ketvirtį pasirodysiantys nauji „Fujitsu Siemens Computers” nešiojamų kompiuterių modeliai jau turės apsaugos nuo vagysčių sistemą, sudarytą iš „SystemTrack” ir „DataProtect” įrangos (sukurtos remiantis „Intel” ir „Computrace” kompanijų technologijomis). „Fujitsu Siemens Computers” – viena iš pirmųjų gamintojų Europos, Vidurinių rytų ir Afrikos (EMEA) regione, jau galinčių pasiūlyti tokią apsaugą nešiojamuose kompiuteriuose. Pirmiausia apsaugos nuo vagysčių sistema bus pasiūlyta kaip papildomas pasirinkimas su verslui skirtais kompiuteriais „ESPRIMO Mobile” bei privatiems vartotojams skirtais LIFEBOOK T5010 ir LIFEBOOK E8420.

Apsaugos nuo vagysčių sistemą sudaro dvi pagrindinės funkcijos: pavogtos ar pamestos įrangos buvimo vietos sekimas bei galimybė išsaugoti, ar esant poreikiui ir ištrinti duomenis iš kietojo disko naudojantis centralizuotu nuotoliniu valdymu. Nuotolinis valdymas leidžia ir užrakinti kompiuterį, kad juo nebūtų galima naudotis.

„SystemTrack” apsaugos sistema seka pavogto ar pamesto kompiuterio buvimo vietą – ji nustatoma iškart, kai tik kompiuteris prisijungia prie interneto ar vidinio įmonės tinklo. „DataProtect” naudojama itin svarbiems duomenims kompiuteryje apsaugoti. Šios sistemos centralizuota palaikymo tarnyba leidžia atsisiųsti svarbius duomenis iš prarasto kompiuterio ar, reikalui esant, juos ištrinti. Per nuotolinio valdymo tarnybą galima užrakinti kompiuterį, kad juo niekas negalėtų pasinaudoti. Atgavęs kompiuterį, savininkas su specialiu slaptažodžiu jį gali vėl atrakinti.

Naudotis apsaugos sistema nėra sudėtinga. Pirkėjas, įsigijęs naują nešiojamą kompiuterį, kaip papildomą priedą gali pasirinkti apsaugos nuo vagysčių sprendimą. Jam tereikia užregistruoti savo kompiuterį „Computrace” klientų centre, o atsitikus nelaimei – t.y. praradus kompiuterį – pranešti klientų centrui telefonu ar internetu.

„Pokalbiai su klientais ir mūsų atliekami tyrimai rodo, kad duomenų apsauga yra vienas iš svarbiausių rūpesčių įmonių IT vadybininkams, – sako Armin Kumpf, „Business Mobile” padalinio vadovas „Fujitsu Siemems Computers” kompanijoje. – Apsaugos nuo vagysčių sistema – tai kompleksinis ir patikimas mechanizmas, leidžiantis išvengti duomenų praradimo. Jis puikiai dera prie mūsų siūlomų nešiojamų kompiuterių ir kitų saugos sprendimų”.

Poneman instituto 2008 m. birželį atliktos apklausos duomenimis, daugiau nei pusė visų į komandiruotes vykstančių verslininkų savo nešiojamuose kompiuteriuose vežasi ir konfidencialius įmonės duomenis. Net 65 proc. verslininkų visiškai nesirūpina apsaugos nuo duomenų vagystės ar pametimo priemonėmis.

Apie „Fujitsu Siemens Computers”:

„Fujitsu Siemens Computers” – Europos informacinių technologijų įmonių lyderis, kurio strategijos pagrindas – naujos kartos mobilumui ir lankstiems duomenų centrams (angl. Dynamic Data Center) skirtų produktų, paslaugų bei sprendimų teikimas. Įmonės produktų ir paslaugų spektras itin platus, „Fujitsu Siemens Computers” siūlomas asortimentas – nuo delninių ir asmeninių kompiuterių iki IT infrastruktūros sprendimų ir paslaugų verslo įmonėms. „Fujitsu Siemens Computers” įsitvirtinusi visose pagrindinėse Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos šalių rinkose, kartu su aptarnavimo padaliniais įmonė aprėpia 170 pasaulio valstybių. Jungtinių įmonės akcininkų – „Fujitsu Limited” ir „Siemens AG” – stiprumas, novatoriškumas ir skverbtis pasaulinėje rinkose padeda įmonei patenkinti visų klientų poreikius – nuo stambių korporacijų, vidutinio ir smulkaus verslo įmonių, iki privačių vartotojų. Siekdama atitikti tarptautinius verslo socialinės atsakomybės standartus, įmonė yra prisijungusi prie Jungtinių Tautų iniciatyvos „Global Compact”.

„Fujitsu Siemens Computers” viešieji ryšiai