Ekologiški kompiuteriai turės savo ženklą

Nuo šiolei kompiuterinės įrangos draugiškumą aplinkai patvirtins specialus logotipas – „Green IT” . Jis įvestas tam, kad iš tiesų ekologiškus kompiuterinius įrenginius būtų galima atskirti nuo tų, kurių ekologiškumas baigiasi ties rinkodara.

„Green IT” ženklo iniciatorė kompanija „Fujitsu Siemes Computers” teigia, kad toks produktų žymėjimas padės vartotojams geriau orientuotis „ekologiškos produkcijos džiunglėse” ir išskirs tuos produktus, kurie iš tiesų neteršia aplinkos bei padeda taupyti energijos resursus.

Šiuo logotipu bus pažymėta tik ta kompiuterinė produkcija, kuri per visą savo tarnavimo ciklą atitiks energijos taupymo ir aplinkos saugojimo normatyvus. Taip pat tikimasi, kad „Green IT” taps tarptautiniu standartu, žymėsiančiu visų „žaliųjų” IT gaminių pridėtinę vertę.

 

„Visi rūpinamės, kad mūsų namuose ar darbovietėje būtų kuo mažiau sveikatai kenkiančių ir aplinkai žalingų faktorių – tiek statybinių medžiagų, tiek buitinės technikos, – sako „Fujitsu Siemens Computers” padalinio Lietuvoje vadovė Žydrūnė Putelytė. – Deja, iki šiolei per mažai dėmesio šiuo atžvilgiu kreipdavome į kompiuterinę įrangą. Tikiuosi, kad ekologiškos kompiuterinės produkcijos ženklinimas padės sąmoningiems vartotojams geriau pasirinkti, kas yra tinkama jų buičiai ir darbui”.

„Kurdami „Green IT” ženklą pakankamai aukštai pakėlėme reikalavimų ekologiškai produkcijai kartelę, – sako „Fujitsu Siemens Computers” vyriausiasis technologijų vadovas Dr. Joseph Reger. – Užuot ilsėjęsi ant laurų, pelnytų per 20 metų ekologinės veiklos, mes dabar orientuojamės į ateities technologijų ekologiškumą, kurioms ir skirtas „Green IT” ženklas.”

„Fujitsu Siemens Computers” pradeda naudoti „Green IT” logotipą nuo šių metų lapkričio.

Aplinkai draugiški IT produktai bus pažymėti tam tikru žvaigždučių skaičiumi – nuo vienos iki trijų. Pirmiausia ekologiškumo aspektu bus reitinguoti „LIFEBOOK” ir „ESPRIMO Mobile” nešiojami kompiuteriai, „ESPRIMO” stalo kompiuteriai, privatiems vartotojams skirti „AMILO” stacionarūs ir nešiojami kompiuteriai, „CELSIUS” ir „FUTRO” tarnybinės stotys. Taip pat planuojama „Green IT” ženklu reitinguoti ir serverius bei duomenų saugyklas.

„Ekologiškumą žymintys logotipai yra svarbi „žaliųjų technologijų” galvosūkio sprendimo dalis, – teigia ekologiškų technologijų analitikas Doug Washburn iš „Forrester Research”. – Jie padeda pirkėjams priimti protingus sprendimus.”

„Green IT” ženklui gauti „Fujitsu Siemens Computers” iškėlė detalius reikalavimus, apimančius daugybę IT įrangos ekologiškumo aspektų . Aukščiausias įvertinimas – 3 „Green IT” žvaigždutės – reiškia, kad taip įvertinta kompiuterinė įranga gerokai pranoksta dabartinius oficialius reikalavimus ekologiškai įrangai.