Litro benzino kaina ties 4,7 Lt riba

Panašu, kad degalų kainų šuolis vėl įsibėgėja. Sostinės gyventojai už litrą 95 markės benzino „Orlen“ degalinėse jau moka 4,69 lito. Vos pora centų pigiau šią degalų rūšį parduoda kiti didieji tinklai. Keliais ar dešimčia centų mažiau sumokėti galima tik aplink sostinę esančiose mažose degalinėse.

Tokia pati situacija ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir mažuose miesteliuose. 95 markės benzino kaina svyruoja maždaug dešimčia centų, tačiau mažiausią jos ribą galima atrasti tik toliau nuo pagrindinių kelių įsikūrusiose degalinėse.

 

Tuo tarpu dyzelino kainos svyruoja apie 4,43 lito. Gamtinių dujų kaina didžiuosiuose miestuose laikosi apie 2,27 lito, kai kuriuose regiuonuose – 10 centų pigiau.

 

Maža to, naftos kainos gali pašokti iki 200–300 dolerių už barelį ribos, jeigu Šiaurės Afrikos politinė krizė pasklis į Saudo Arabiją. Tai antradienį pareiškė buvęs šios šalies naftos ministras, šeichas Zaki Yamani.

 

Jis pridūrė, kad dabar ši tikimybė nėra didelė, tačiau reikia būti budriems. „Dabar šito negalėčiau prognozuoti, tačiau kas galėjo prognozuoti krizę Tunise“, – svarstė Z. Yamani.

 

Antivyriausybiniai protestai Artimųjų Rytų šalyse prasidėjo būtent Tunise, kur sausio 14 d. įvyko vyriausybinis perversmas. Po masinių protesto akcijų serijos šalies prezidentas Zine El Abidine Ben Ali pabėgo į Saudo Arabiją. Vėliau neramumai pasklido į Egiptą, destabilizavo situaciją naftos turtingoje Libijoje. Neramu ir Sirijoje, Jordanijoje, Jemene ir Bahreine.

 

Nuo tada nafta nuolat brango. Naftos kainas ypač pakurstė karas Libijoje – daugelis rinkos dalyvių sunerimo dėl galimų tiekimo sutrikimų.

 

Rytinėje prekyboje antradienį „Brent“ nafta atpigo 0,1 JAV dolerio, iki 120,96 JAV dolerio už barelį, kai išvakarėse ji buvo pabrangusi iki 121,06 JAV dolerio – aukščiausio lygio nuo 2008 m. rugpjūčio 1 dienos.

 

{alfa2}