Aptarti Žemaitijos g. rekonstrukcijos darbai

Atnaujinta 2008 spalio 22 d. 11:40

Spalio 21 d., antradienį, 14 val. Mažeikiuose prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios Žemaitijos ir Naftininkų g. sankryžoje vyko spaudos konferencija. Ji skirta Žemaitijos gatvės rekonstrukcijos darbams aptarti. Pasidžiaugti modernizuota ir atnaujinta gatve atvyko Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus vedėja Virginija Steponavičienė, Mažeikių miesto meras Vilhelmas Džiugelis, Mažeikių rajono savivaldybės vicemerė Irena Macijauskienė, Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos Dekanas Zenonas Degutis, Mažeikių automobilių kelių generalinis direktorius Alfonsas Asauskas, architektė Daiva Štakonaitė, socialdemokratas Jonas Jurkus ir keletas kitų, kurie prisidėjo prie Žemaitijos gatvės rekonstrukcijos darbų. Visi susirinkę pasidžiaugė padarytais dideliais darbais Mažeikių miesto ir jo gyventojų labui. Mažeikių meras V. Džiugelis Žemaitijos gatvės rekonstrukciją įvardino kaip svajonės išsipildymą.

Spaudos konferenciją pradėjo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Virginija Steponavičienė. Ji pristatė susirinkusius ir pirmiausia leido pasisakyti Mažeikių merui Vilhelmui Džiugeliui. „Diena, kai baigėme Žemaitijos ir Skuodo gatvių rekonstrukciją, yra mums visiems brangi šventė, todėl ir susitinkam tokioje neįprastoje vietoje.“ – džiaugsmingai nusiteikęs kalbėjo miesto meras. Pasak mero šių gatvių rekonstrukcija truko devyneris metus. Rugpjūčio 29 d. Savivaldybės taryba priėmė sprendimą imti 5 mln. 800 tūkst. litų ilgalaikę paskolą finansuoti Žemaitijos ir Skuodo gatvių koregavimui ir rekonstrukcijos darbams. Mažeikių mero nuomone be darbų rangovų darbštumo, politikų atkaklumo, darbininkų kokybiško darbo ir žmonių kantrumo Žemaitijos ir Skuodo gatvių rekonstrukcijos darbai nebūtų įvykę.

Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa teigė, kad pradžioje buvo numatyta, jog rekonstrukciją pavyks atlikti per ketveris metus. Tačiau netrukus pasirodė, kad kliūtys kyla viena po kitos. Nuolatinis pinigų stygius vis stabdydavo rekonstrukcijos darbus.

Mažeikių automobilių kelių direktorius Alfonsas Asauskas, aptaręs padarytus didelius darbus, palinkėjo visiems gero ir saugaus kelio. „Mūsų artimiausi planai yra pabaigti Žemaitijos ir Skuodo gatvių rekonstrukciją. Dar liko smulkūs darbeliai: atnaujinti apšvietimą, įrengti pėsčiųjų ir dviratininkų takus.“ – kalbėjo A. Asauskas. Projekte buvo numatyta praplatinti važiuojamąją gatvės dalį, esamoje važiuojamojoje dalyje ir privažiavimuose įrengti naują viršutinį dangos sluoksnį, įrengti naują dangą autobusų stotelėse, įrengti šaligatvius bei dviračių takus, naujas vejas, įrengti ir rekonstruoti drenažą, lietaus nuotekų liniją, elektros tinklus ir apšvietimą, sustiprinti esamą dujotekį. Dėl šių darbų eismas Žemaitijos gatve buvo tik trumpam nutrauktas. Vėliau darbai buvo vykdomi, laikinai uždarius vieną gatvės pusę ir nukreipiant autotransportą kita puse.

Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos Dekanas Zenonas Degutis prisiminė kaip Mažeikiai atrodė prieš penketą metų. Dekano nuomone nėra net ko lyginti: iš pilko ir niūraus miesto Mažeikiai tapo gražūs ir spalvingi. Jie dar labiau pagražės, kai bus įgyvendintas visas projektas, kuriame numatyta, kad sutvarkius Žemaitijos gatvę bus suformuotas naujas žalias siluetas. Bus pasodintas 61 medis (paprastieji kaštonai ir švediški šermukšniai) ir 578 krūmai (baltosios sedulos, bumaldai bei japoninės lanksvos).

Visi susirinkę prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios džiaugėsi, kad Žemaitijos gatvėje jau įrengtos 3 visuomeninio transporto stotelės. Iš abiejų gatvės pusių nutiesti 1,5 m pločio dviračių takai ir 3 m pločio šaligatviai. Šiaurinėje gatvės dalyje prie gatvės važiuojamosios dalies įrengta 5,3 m pločio juosta, skirta įstrižam automobilių parkavimui. Čia įrengtos 66 parkavimo vietos. Šiaurinėje gatvės pusėje, ties įvažiavimais į kiemus, įrengtos 4 aikštelės šiukšlių konteineriams. Joms panaudotos 2 – 4 m pločio juostos tarp dviračių tako ir esamų automobilių parkavimo aikštelių. Pėsčiųjų perėjose visur įrengti pėsčiųjų pandusai, kuriuose, žmonių su negalia poreikiams, bortai nuleisi iki važiuojamosios dalies. Rekonstravus gatvę, išplatinus važiuojamąją dalį, pagerės gyvenimo sąlygos aplinkiniams gyventojams. Sumažės transporto kamščiai, pagerės sąlygos pėstiesiems ir dviratininkams, bus sutvarkyti šaligatviai, įrengti dviračių takai. Prie važiuojamosios gatvės dalies papildomai įrengtos mašinų parkavimo vietos sudarys sąlygas patogiai parkuotis prie prekybos centrų, kavinių ir parduotuvių. Pagerėjus gatvės pralaidumui sumažės oro užterštumas. Atsiradus pėsčiųjų šviesoforams bus užtikrintas pėsčiųjų eismo saugumas. Gyventojų patogumui autobusų stotelėse bus pastatyti laukimo paviljonai. Suformuoti želdiniai ne tik pagerins bendrą gatvės vaizdą, bet bus gera priemonė ir triukšmui mažinti.