Tarp pirmųjų Europiados savanorių ir mažeikiškiai

2009-ųjų liepos 22-26 d. Klaipėdoje vyksiančio Europos tautų kultūrų festivalio „Europiada“ organizatoriai jau pradėjo savanorių registraciją.
Skaičiuojama, jog puspenkto tūkstančio sieksiančiam festivalio svečių būriui reikės beveik 250 geranoriškų talkininkų.
Pirmųjų paraiškų „savanoriauti“ kitų metų „Europiadoje“ organizatoriai sulaukė dar liepos mėn. 

 

Spauskite Skaityti daugiau…

Festivalyje Šveicarijoje pagalbą klaipėdiečiams pasiūlė folkloro kolektyvų atstovai iš kitų Lietuvos miestų – Pakruojo, Mažeikių, Kauno. „Šie talkininkai ypač vertingi, nes patys ne vienąkart dalyvavo šiame didžiuliame festivalyje, todėl puikiai suvokia savanorių darbo reikšmę ir atsakomybę.
Jų motyvacija – stipri: žmonės nori, kad klaipėdietiškoji „Europiada“ svečiams paliktų kuo geresnius įspūdžius. Jiems patiems tai – puiki galimybė plėsti akiratį, bendrauti su bendraminčiais iš svetur, visada būti festivalio įvykių sūkuryje“,- pirmųjų savanorių entuziazmu džiaugėsi „Europiados“ Klaipėdoje koordinatorė Asta Dirgėlienė.
Savanoriais, kurie turės tapti atsidavusiais Klaipėdoje besisvečiuojančių kolektyvų palydovais bei pirmaisiais pagalbininkais, kviečiami tapti ne tik su tradicine liaudies kultūra susijusių institucijų, grupių ar kolektyvų atstovai. Organizatoriai tikisi, jog ši galimybė ypač sudomins uostamiesčio jaunimą, ypač studentus, besimokančius užsienio kalbų, studijuojančius etnokultūrą, muziką ar šokius.
Organizatorių susitikimai su uostamiesčio aukštųjų mokyklų bendruomenėmis jau prasidėjo. „Jaunam žmogui dirbti tokio didelio renginio organizacinėje komandoje – didžiulė ir įdomi patirtis. Tad jeigu jūs esate energingas, komunikabilus, anglų ar kitą užsienio kalbą mokantis, miestą ir kraštą pažįstantis žmogus, kviečiame jus prisijungti prie savanorių būrio. Nepakartojami vasaros įspūdžiai garantuoti!”,- sako A. Dirgėlienė.