Respublikiniame konkurse mažeikiškis kalvis V. Mikuckis pelnė antrąją vietą

Sausio 6 dieną, penktadienį, Jurbarko krašto muziejuje vyko respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatų paskelbimo ir apdovanojimo ceremonija. Mažeikiškis kalvis Virgilijus Mikuckis šioje parodoje pelnė garbingą prizinę vietą.

Respublikinės parodos kaskart rengiamos vis kitoje Lietuvos vietoje, kad su talentingiausiais mūsų krašto liaudies menininkais, geriausiais naujais jų darbais galėtų susipažinti visos šalies žmonės. Tai vienas reikšmingiausių šios meno srities renginių, kuriame savo darbus pristato geriausi Lietuvos vaizduojamosios, taikomosios dailės ir kryždirbystės meistrai.

 

Kaip informavo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkė Jolanta Kaleckienė, mažeikiškiui V. Mikuckiui, kuris parodoje pristatė savo kalvystės darbus, paskirta antroji vieta.

Šiemet geriausiais šalies liaudies meistrais pripažinti ir apdovanoti nominacijos simboliu „Aukso vainiku“: Kazimieras Striaupa (Plungės r.) už liaudies vaizduojamąją dailę, Janina Pauliukevičienė (Švenčionių r.) – už taikomąją dailę ir Klemensas Lovčikas (Šilalės r.) už kryždirbystę.

 

Iš Žemalės kilęs V. Mikuckis 1986 m. baigė Telšių taikomosios dailės technikumą, įgydamas meninio metalo apdirbimo specialybę. 1993 m. tapo Lietuvos Respublikos tautodailininkų sąjungos nariu. 1992-2005 metais kalvystės įgūdžius tobulino Algirdo Stankaus „Karo ir meno“ kalvėje. 1998 m. dalyvavo pirmoje tarptautinėje Baltijos jūros regiono šalių kalvystės savaitėje Miunemako mieste, Suomijoje. Ne kartą savo darbus pristatė Pasaulio žemaičių dailės parodose, kalvystės amatą demonstravo Gyvosios archeologijos dienose Kernavėje, Mažeikiuose vykusiose Tarptautinėse kalvių šventėse, Tarptautinės kalvystės pleneruose „Keturi vėjai“ Klaipėdoje, įvairiuose kituose projektuose Lietuvoje ir užsienyje.

V. Mikuckio darbai eksponuoti įvairiose Lietuvos bei užsienio miestų bendrose parodose. Kalvio darbų yra įsigiję Suomijos meno ir dizaino institutas, Žemaičių dailės muziejus, Lietuvos Respublikos prezidentūra, Narvos pilis Estijoje.

 

Kultūros ir sporto skyrius

 

{parasas}