M. K. Čiurlionis rūpi ir sutrikusio intelekto vaikams

Kiekvienas iš mūsų turi teisę susipažinti su meno pasaulio tiek iš toli, tiek ir iš arti. Vieni to negali padaryti dėl laiko stokos, kiti dėl gyvenimo sąlygų ir aplinkybių. Todėl, sausio 10 d., antradienį, 12.00 val. Mažeikių specialioje mokykloje bus rengiamas pirmasis 2012 metų M. K. Čiurlionio fondo projekto „Pažink tikrąsias vertybes” labdaringas renginys skirtas vaikams su negalia ir sutrikusiu intelektu. Ši meno terapijos popietė  skiriama visiems tiems, kurie neturi galimybių dažniau nuvažiuoti į kitus Lietuvos miestus ir pasigrožėti iškilių Lietuvos menininkų kūryba.

 

Renginio metu vyks kelių dalių programa paremta M. K. Čiurlionio menų sintezės idėja: muzika, dailė, žodis. Muzikos dalyje skambės jaunojo pianisto Justo Šerveniko atliekamas P. Čaikovskio kūrinys „Žiema“ iš ciklo „Metų laikai“,o taip pat, jau tradiciškai, ir M. K. Čiurlionio kūriniai. Žodžio dalyje aktorė Irma Bagdonavičiūtė pristatys M. K. Čiurlionį ir jo kūrybą, bus skaitomi M. K. Čiurlionio laiškai, kurie skambės tarp muzikos kūrinių. Tam kad vaikai pilnai pasinertų į meno dvasią, bus atvežta M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų reprodukcijų paroda, o taip pat vieno talentingo dailininko „Mikro-paroda“.

 

Šio projekto renginių tikslas – padėti žmonėms su negalia integruotis į visuomenę, skatinti jų užimtumą, kad jie jaustųsi pilnaverčiais, reikalingais visuomenėje, gebančiais kurti, dirbti ir tobulėti. Pagrindinis projekto uždavinys – neįgaliųjų (specialiųjų poreikių) vaikų ir jaunuolių kūrybinis ugdymas, naudojant meno išraiškas kaip terapiją. Siekiame vystyti jų socialinius įgūdžius. Jau įsitikinome, kad meno terapijos priemonės veiksmingos – jos yra įsimintinos ir susijusios su teigiamiausiomis emocijomis.

 

Artimiausi M. K. Čiurlionio fondo globojami renginiai numatomi Kauno ir Molėtų kraštuose.

 

{parasas}