Kokiomis spalvomis dažyti kambarių sienas žiemą?

Visur gerai, bet namie geriausia. Ypač tuomet, kai juose vyrauja nuotaikingos spalvos: kas sienoms parenka teisingas spalvas ir tonus, tas namuose jaučiasi saugiai ir jaukiai. O kokie spalviniai akcentai tinka žiemos sezonui?

Chameleoninė siena. Jeigu sienas padengsite blyškiomis spalvomis, nepadės nei minkšta lova, nei storiausi kilimai: jeigu pati erdvė teikia šaltumo, niekaip jo neužgošite.

 

Berlyno architektas ir dizaineris Le van Bo pataria žiemos sezonu rinktis tik tuos tonus, kurie teikia šilumos. Jo patarimas – rinktis chameleoninę spalvą, kuri priklausomai nuo šviesos keičiasi nuo rusvos iki raudonos, žalios ar net melsvos atspalvių.

 

Pilka spalva pakeičia baltą. Ekspertas pataria: kodėl vietoj niūrios ir nuobodžios baltos spalvos nepasirinkti pilkšvos? Sakote: nieko baisiau nėra už pilkumą? Priešingai: šviesiai pilka spalva suteikia kambariui jaukumo. Tačiau lubos ir langų apvadai bei palangės turėtų likti baltos.

 

Žalia spalva – priešas? Jeigu jūsų virtuvė yra apstatyta mediniais baldais, tuomet sienas dažyti patartina turkio spalva, o jei visur nerūdijančio plieno paviršiai – raudona arba oranžine spalvomis. Virtuvėje venkite ryškiai žalios, „nuodingos“ spalvos.

 

Kokie potepiai šį sezoną madingi? Dizaineris sako, kad šį sezoną reikėtų vengti linijų ir formų eksperimentų. Nemaišykite spalvų, išsirinkite vieną. Taip pat svarbu, kad baldų spalva skirtųsi nuo sienos.

 

{alfa2}