Ugniagesiai gelbėtojai: savaitgalį oro sąlygos kelionėms nepalankios

Kaip informuoja Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, šį savaitgalį orai šalyje bus labai permainingi. Daugelyje rajonų numatomi smarkūs krituliai: sniegas pereinantis į šlapdribą, vakariniuose rajonuose – į lietų, vietomis bus trumpa pūga, prasidės plikledis. Be to, šiandien sustiprės pietryčių, pietų vėjas. Vėjo gūsiai daugelyje rajonų sieks 15–20 metrų per sekundę, o pajūryje gali sustiprėti iki 23 metrų per sekundę. Šeštadienį vėjas nenurims, pietvakarių, vakarų vėjo gūsiai sieks 15–20 metrų per sekundę, pajūryje gali sustiprėti iki 21–26 metrus per sekundę.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena gyventojams, kaip elgtis esant gausiems krituliams, plikšalai ir stipriam vėjui.

 

Būkite ypač atsargūs vairuodami automobilį, vaikščiodami šaligatviais ir keliais. Leisdamiesi ar kildami laiptais, laikykitės už turėklų, medžių ar krūmų. Kai labai slidu, geriausia likti namuose, ypač pagyvenusiems žmonėms.

 

Jokiu būdu nelieskite elektros laidų, venkite būti po elektros perdavimo ir ryšių linijomis, netoli jų atramų. Prasidėjus šlapdribai ir šąlant, pučiant stipriam vėjui, elektros perdavimo ryšių linijos, stogai, įvairios atramos ir konstrukcijos, taip pat medžių šakos aplimpa sniegu ir apledėja, o nuo sniego ir ledo svorio gali trūkti arba lūžti. Taip pat nestovėkite ir nestatykite automobilių po dideliais medžiais.

 

Perspėkite šeimos narius, artimuosius, kaimynus, pažįstamus, bendradarbius apie šias nemalonias gamtos išdaigas. Nelaimės atveju skambinkite Bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

 

{parasas}