Ukrinuose vyko adventinė vakaronė

Ukrinų kaimo bendruomenės nariai ištikimi savo naujai sukurtoms tradicijoms. Sekmadienį nemažas būrys ukriniškių, jau trečius metus, rinkosi pas Albiną ir Antaną Pocevičius, į jų vadinamą „kūtelę“ vakaroti.

Iš rankų į rankas buvo perduodama deganti žvakė. Taip sušildyta delnų, įkvėpta gerumo, taurių jausmų buvo uždegta antroji – Betliejaus – adventinė žvakė.

 

Vakarojimo metu sukalbėta bendruomenės maldelė, giedotos šv. Mergelės Marijos valandos, adventinės giesmės. Dar bus du adventiniai, gruodžio 11 ir 18 d., vakarojimai, per kuriuos bus uždegtos likusios – Piemenų ir Angelų žvakės.

 

Tokių susibūrimų metu, vyresnio amžiaus žmonės pailsi, pabendrauja tarpusavyje, pasikrauna teigiamų emocijų, vieni iš kitų pasisemia stiprybės, jėgų.

 

Kartu su ukriniškiais vakarojo ir parapijos klebonas Egidijus Jurgelevičius, ir bendruomenės svečiai. Tai klubo „Mano namai“ atstovai, kurie kiekvienam vakarojančiam padovanojo po suvenyrą, Dovydo žvaigždę, kaip metų prasmingiausių švenčių simbolį ir užsimezgusiai gražiai draugystei atminti.  

Adventinio vakarojimo metu bendruomenės pirmininkė priminė renginio dalyviams, kaip svarbu tamsiu paros metu dėvėti šviesą atspindinčius rūbus ar su savimi turėti atšvaitus. Kadangi Ukrinų kaimo bendruomenė dalyvauja respublikiniame projekte „Eismo saugumas bendruomenėje“, tai visiems renginio dalyviams buvo išdalintos rankinės su šviesą atspindinčia juostele, lankstinukai apie saugumą kelyje, atšvaitai.

 Mažeikių viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresn. bibliotekininkės informacija

 

{parasas}