Kokiems talismanams laimę patiki vairuotojai?

Atlikta vairuotojų apklausa atskleidė, kokiems talismanams savo laimę vairuojant patiki Lietuvos vairuotojai.

Pasak draudimo bendrovės Žalų administravimo skyriaus vadovo Nerijaus Giedraičio, tyrimas atskleidė, kad net 45 proc. vairuotojų automobiliu keliauja kartu su savo talismanu.

Dažniausiai vairuotojų sėkmės šaukliais tampa pliušiniai žaislai (9,9 proc.) ir rožiniai (6,6 proc.), kiek rečiau – kamuoliukai, kryžiukai, miniatiūrinės boksininko pirštinės, kauliukai, šuniukai su judančia galva, kinų laimės pakabukai, angeliukai, Agotos duona, plunksnos, adatos, mažos pagalvėlės, gyvūnėlių figūrėlės ir t.t. Kai kurie vairuotojai vežiojasi keletą talismanų.

 

„Apklausos rezultatai atskleidė, kad talismanus dažniausiai automobilyje laiko jauniausia vairuotojų grupė: juos vežiojantys teigė net 70 proc. 18-20 metų vairuotojų. Tuo tarpu vyresni žmonės talismanams reikšmės daug neteikia“, – teigia N. Giedraitis. Jis pastebi, kad mažesnis talismanų populiarumas vyresnių vairuotojų tarpe gali būti susijęs su didesniu pasitikėjimu savo vairavimo įgūdžiais.

 

Nepaisant to, kad jaunesni vairuotojai vežiojasi talismanus, draudikų statistika ryšio su mažesniu avaringumu nepastebi.

 

„Statistika atspindi, kad mažiausią vairavimo stažą turinčių vairuotojų daugiausiai yra jaunesnių gyventojų tarpe. Draudimo bendrovės duomenimis, iki 2 metų stažą turintys vairuotojai sukelia daugiausiai eismo įvykių – į avariją patenka kas šeštas vairuotojas. Nuo 2 iki 5 metų vairavimo stažą turinčių į avariją patenka kas dešimtas, tuo tarpu iš daugiau kaip 5 metus vairuojančių – kas penkioliktas“, – atkreipia dėmesį N. Giedraitis. Pasak draudimo eksperto, vidutiniškai eismo įvykio metu sukeliama 2,4 tūkst. litų žala. Dažniausiai automobiliai susiduria, nes nepaisoma saugaus atstumo taisyklės ir nespėjus laiku sustabdyti atsitrenkiama į priešais esantį automobilį.

 

Tyrimo duomenimis, talismanus automobilyje vežiotis labiau linkusios moterys. Jos paprastai sėkmę įkūnija pliušiniuose žaisluose. Tuo tarpu vyrai be pliušinių žaislų taip pat linkę vežiotis religinius atributus – rožinį ar kryžiuką.

 

Lapkričio mėnesį apklausą atliko draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovė „Prime consulting“. Apklausoje buvo apklausti 503 vairuotojai iš visos Lietuvos.

 

{diena2}