Kaip išsirinkti lietsargį?

Lietsargis – seniai nebe tas daiktas, kurio vienintelė funkcija – saugoti nuo lietaus. Šiuolaikiniai lietsargiai – tai ir madingi aksesuarai. Ir vis dėlto norisi, kad lietsargis būtų ne tik dailus, bet ir patogus, kokybiškas, atitiktų jam keliamus reikalavimus.

Mechaninis lietsargis. Jis skirtas kantriems ir kruopštiems šeimininkams – juk jis išskleidžiamas ir suskleidžiamas rankomis.

Privalumai: Kai kurie lietsargiai gali būti tokie miniatiūriniai, kad juos galima palyginti su cigarečių pakeliu.

Esama net ir tušinuko dydžio skėčių! Paprastai jie sveria itin mažai, pagaminti iš lengvų medžiagų, taigi telpa net ir į nedidelę rankinę.

 

Trūkumai: Jam išskleisti ir suskleisti reikės abiejų rankų – o tai gali būti nepatogu, ypač jei tenka važinėtis viešuoju transportu, rankose nuolat nešiojatės rankinę ar krepšį.

 

Automatinis ar pusiau automatinis lietsargis. Paspaudus mygtuką jis išsiskleidžia pats. Jei lietsargis automatinis – taip pat ir suskleidžiant užteks spustelėti mygtuką. Jei pusiau automatinis – lietsargį teks sudėti rankomis.

 

Privalumai: tai kompaktiškas lietsargis. Automatinis lietsargis patogus dar ir tuo, kad jis išskleidžiamas ir suskleidžiamas viena ranka.

 

Trūkumai: Kaip tik tokie lietsargiai yra itin neatsparūs vėjo gūsiams, greitai išsiverčia ir prireiks pastangų kol vėl jį išgaubsite taip, kaip reikia. Kartais nutinka ir taip, kad mygtukas neatsargiai pasispaudžia kai skėtis būna rankinėje. Kad taip nenutiktų, prieš pirkdama skėtį apžiūrėkite, ar jame yra išsiskleidimo blokavimo sistema.

 

Lietsargis-lazda. Jis atrodo ypač stilingai, suteikia įvaizdžiui savitų niuansų, ypač tiks vintažinio, retro stiliaus gerbėjams. Jų būna ir mechaninių, ir pusiau automatinių.

 

Privalumai: Tokie lietsargiai ne tik atrodo stilingai, bet kartais ir praverčia: ant jo galima pasiremti (patogu viešajame transporte arba esant plikšalai). Kuo lietsargis paprastesnis, tuo jis tvirtesnis. Jo kupolo skersmuo kiek didesnis nei sudedamųjų skėčių, taigi ir apsauga nuo lietaus bus efektyvesnė, be to, po juo nesunkiai tilpsite ir dviese.

 

Trūkumai: Šio lietsargio tikrai nepaslėpsite rankinėje, teks visą dieną nešiotis rankoje. Taigi, pasak statistikos, kaip tik tokio tipo lietsargių ir pametama daugiausia.

 

Lietsargio rinkimosi taisyklės

 

Prieš pirkdami lietsargį būtinai jį išskleiskite ir suskleiskite keletą kartų, patikrinkite, ar gerai veikia mechanizmas. Atkreipkite dėmesį, ar audinys gerai priglunda prie virbų ir kaip jis pritvirtintas.

 

Geriau, kai lietsargio kupolui panaudotas poliesterio, guma dengto satino, eponžo ar teflonu dengto paviršiaus audinys. Toks lietsargis nesugers vandens, greitai džius.

 

Aliuminio karkasas ne toks tvirtas, kaip plieno. Tvirčiausiais laikomi plieno ir titano lydinio virbai, kurių galiukai pagaminti iš anglies pluošto. Tiesa, tokie skėčiai bus ir gerokai sunkesni už aliuminius.

 

Viena madingiausių naujovių – lietsargiai-chameleonai, kurie keičia spalvą priklausomai nuo saulės spindulių kritimo kampo, oro temperatūros ar drėgmės.

 

Kuo lietsargio rankena mažesnė – tuo nepatogiau jį laikyti vienoje rankoje ilgą laiką. Štai kodėl solidūs vyriški skėčiai visada gaminami su pakankamai masyviomis rankenomis.

 

Lietsargis derinamas prie rūbų ir aksesuarų. Tačiau nepamirškite ir dar vieno aspekto: išskleisto lietsargio spalva meta atitinkamos spalvos šešėlį ant jūsų veido. Šilti tonai, kaip ir šilta, minkšta šviesa, suteikia veidui lygumo, gaivumo, jaunystės, o štai šalti tonai išryškina nuovargį, raukšleles.

 

Kaip prižiūrėti?

 

Kad lietsargis ilgiau išliktų toks, koks buvo jį perkant, svarbu žinoti keletą priežiūros principų:

 

Parėję namo po lietaus, lietsargį džiovinkite išskleistą.

 

Išdžiuvusį lietsargį suskleiskite ir išlyginkite klostes.

 

Jei ant lietsargio atsirado patamsėjimų ar dėmių, nuplaukite jas vandeniu ir skalbiamaisiais milteliais, galite pašveisti kempinėle. Naudoti dėmių valiklio nevalia.

 

Šaltinis: eli.lt

 

{parasas}