Mažeikiškis Arūnas Čiplys laimėjo visas „Baltijos taurės“ smiginio rungtis

Rygoje vykusiose WDF (the World Darts Federation) pasaulio reitingo varžybose „Baltijos taurė 2011“ Arūnas Čiplys ne tik sugebėjo iškopti į visų trijų rungčių (asmeninės, porinės bei komandinės) finalus, bet ir juos laimėti.

Šio smiginio žaidėjo vedama komanda „Lietuva“, kurią sudarė Darius Labanauskas, Tomas Šakys, Gintaras Nagevičius, Vilma Armalienė ir Erika Bagdonavičienėė, laimėjo ir bendroje įskaitoje. Varžybose dalyvavo 85 vyrai ir 27 moterys iš Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Olandijos.

 

„Lūkesčių turėjau kaip visada – į varžybas važiuoju laimėti, o be to, man reikėjo išlaikyti pernai iškovotą „Baltijos taurės“ čempiono titulą. Žaidimas buvo geras, sunku buvo tik paskutiniame – komandinės rungties finale. Susikaupti, gerai žaisti jau nebeužteko jėgų. Gerai, kad komanda sugebėjo ir be mano indėlio išplėšti komandinę pergalę“, – sakė A.Čiplys, asmeninės rungties finale vieną legų laimėjęs vos 11 strėle.

 

Už pergalę asmeninėje rungtyje, kuri įtraukta į WDF pasaulio reitingą, lietuvis gaus 90 šio reitingo taškų. Finale jis rezultatu 4:1 nugalėjo Madarsą Razmą (ŠMK „Priekule“ I). Pusfinalyje A. Čiplys rezultatu 4:0 nugalėjo Meelį Aulę (Estonia I), o M. Razma 4:3 įveikė Guntarsą Stipinsą (Vecumnieki Darts Klubs).

 

Jurijus Stekolnikovas („Mažeikių“ komanda) asmeninėje rungtyje užėmė 5 vietą, o rinktinės narys G. Nagevičius liko 9-tas, D. Labanauskas 17-tas, T. Šakys varžybas baigė jau pirmame rate, rezultatu 4:2 pralošęs finalistui M. Razmai.

 

Moterų asmeninėje rungtyje iš lietuvių geriausiai sekėsi  Renatai Vaikutienei, kuri atstovavo „Mažeikių“ komandą. Ji pusfinalyje rezultatu 2:4 nusileido šios rungties laimėtojai Avelinai Lacei iš komandos „Cesis“. Rinktinės narė V. Armalienė užėmė 9 vietą (kovą dėl patekimo į kitą ratą pralošė minimaliu rezultatu 3:4), o E. Bagdonavičienė ketvirtfinalyje nesugebėjo pasipriešinti savo sesei R. Vaikutienei ir liko 5 vietoje.

 

Vyrų komandinės rungties finale susitiko „Estonia I“ ir „Lietuva“ komandos. Rezultatu 9:7 nugalėjo lietuviai, nors iš pradžių ir atsiliko 3:0. Tačiau situacija pasikeitė prie taikinio stojus T. Šakiui, kuriam kitose rungtyse itin nesisekė. Komandinės rungties pogrupyje jis sumetė net 6×180, o finale laimėjo visus 4 savo legus.

 

Moterų komandinėje rungtyje iš lietuvių geriausiai pasirodė V. Armalienė su E. Bagdonavičiene. Jos užėmė trečią vietą, pusfinalyje 1:5 pralaimėjusios Ligitai Vilks ir Sarmitei Lavrentjevai, kurios vėliau tapo šios rungties čempionėmis.

 

Porinėje rungtyje vėl susitiko sesės. I. Čiplienė su R. Vaikutiene rezultatu 3:0 įveikė V. Armalienę su E. Bagdonavičienę ir pateko į pusfinalį, tačiau čia 1:3 pralaimėjo būsimoms nugalėtojoms Anitai Punculei ir Marijai Ružanei.

 

A. Čiplys poroje su D. Labanausku į finalą, kur 4:2 nugalėjo latvius Ilgvarsą Lacį ir Naurį Gleglu, pateko įveikę „Vilniaus legion“ porą Rimą Želvį ir Mindaugą Skarbalių. Penktoje vietoje liko Šiaulių „Auksinės strėlės“ atstovai Osvaldas Kšanys ir Dainius Ivanavičius.

Po apdovanojimų ceremonijos Lietuvos smiginio rinktinė iškovotas 14 taurių sudėjo kolegoms į automobilį, o patys išskubėjo į Rygos oro uostą, iš kur išskrido į šiandien prasidėsiančią Pasaulio taurę Airijoje, Kastbare.

Rugsėjo 21-25 dienomis ten varžysis 39 šalių rinktinės (156 vyrai ir 78 moterys).

 

Lietuvoje veikia 11 oficialių smiginio klubų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Mažeikiuose, Jonavoje, Trakuose, Prienuose. Lietuvos smiginio reitingo sąraše yra 198 vyrai ir 57 moterys. Šiemet aukščiausiai WDF reitinge iš lietuvių buvo pakilęs Arūnas Čiplys (10) ir Erika Bagdonavičienė (17). 

 

Spalio 21-23 dienomis Trakuose esančiame SPA centre „Trasalis – Trakai Resort & SPA“ vyks grandiozinė smiginio šventė – atvirasis Lietuvos smiginio čempionatas, kurio asmeninė rungtis įtraukta į WDF pasaulio smiginio bei prestižinį BDO (British Darts organization – Britų smiginio organizacijos) reitingus.

 

Pasaulio taurės burtus, dalyvių aprašymus ir susitikimų rezultatus galite sekti WDF svetainėje adresu http://www.dartswdf.com/wdf-world-cup-2011/ bei www.darts.lt.

 

Lietuvos darts sporto federacijos informacija

 

{parasas}