„ORLEN Lietuva“ Vidurio Europos bendrovių TOP 500 užėmė 15 vietą

Tarptautinės audito ir verslo konsultacijų bendrovės „Deloitte“ penktą kartą sudarytame didžiausių Vidurio Europos regiono įmonių sąraše CE TOP 500 naftos perdirbimo bendrovė „ORLEN Lietuva“ pakilo 9 pozicijomis į 15 vietą. Tarp 500 didžiausių Vidurio Europos įmonių šiemet sąraše iš viso yra 8 Lietuvos bendrovės.

„Deloitte“ duomenimis, beveik 80% įmonių, patekusių į Vidurio Europos TOP 500, 2010-aisiais metais gavo daugiau pajamų nei prieš metus. Tuo metu 2009 m. tik 16% įmonių pavyko padidinti pajamas.

 

Tai rodo, kad dauguma Vidurio Europos įmonių vadovų, siekdami paspartinti atsigavimą savo vadovaujamose organizacijose bei išlaikyti ekonomikos pagyvėjimą visame regione, susitelkė į tris esminius aspektus: augimą, finansinius rezultatus ir inovacijas.

 

Reziumuojant šių metų CE TOP 500 rezultatus bei lyginant juos su 2008 ir 2009 metais, „Deloitte“ pastebi, kad Vidurio Europos regione pirmaujančios bendrovės turi solidžią strateginių sprendimų priėmimo ir vykdymo patirtį, jos santykinai lengvai išgyveno ekonominių sunkumų laikotarpį ir, siekdamos efektyvinti veiklą, atrado daug neišnaudotų vidinių išteklių. Būtent šios sėkmingų bendrovių ypatybės laikomos itin reikšmingu turtu besitęsiančio ekonominio nestabilumo laikais Vidurio Europos regione, sakoma tarptautinės audito bendrovės pranešime.

 

Šaltinis: orlenlietuva.lt

 

{parasas}