Lietuvos rinktinė sutriuškino serbus

Kęstučio Kemzūros treniruojama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Vilniuje pergalingai pradėjo Europos čempionato antrąjį etapą. Lietuvos rinktinė rezultatu 100:90 (26:24, 28:20, 21:24, 22:22) įveikė principinę varžovę Serbijos komandą.

Sutikimas, kaip ir buvo planuota, prasidėjo atkaklia kova. Nors lietuviams pavyko iš žaidimo išjungti Serbijos lyderį Milošą Teodosičių, svečių traukinį į priekį traukė Nenadas Krstičius, kuris per 8 minutes pelnė 9 taškus.

 

Serbija iki kėlinuko vidurio porą kartų buvo įgijusi penkių taškų persvarą (14:9), tačiau lietuviai keliais tolimais metimais netruko išlyginti rezultatą (14:14). Vėliau užvirė taškas į tašką kova, kurioje kiek geriau sekėsi Lietuvai. Paskutinę kėlinuko minutę porą epizodų sėkmingiau sužaidę šeimininkai žengė porą žingsnių į priekį (26:22). Tiesa, paskutinę sekundę Paulius Jankūnas užsidirbo pražangą ir du baudos metimus sumetęs Milanas Mačvanas sumažino atotrūkį iki dviejų taškų (24:26).

 

Antrajame ketvirtyje greitą žaidimą demonstravusiai Lietuvos rinktinei ir toliau puikiai sekėsi atakuoti iš toli – šeimininkai per pirmąją rungtynių pusę pataikė net septynis tritaškius iš dešimties. Penkioliktąją minutę lietuviai buvo arti dviženklės persvaros, tačiau serbai nepasidavė (43:39). Visgi ketvirčio pabaigoje Lietuva vėl sėkmingai surengė kelias atakas ir po taiklaus Rimanto Kaukėno dvitaškio metimo Lietuvos rinktinė pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą, kurį išsaugojo iki ilgosios pertraukos (54:44).

 

Antroje rungtynių pusėje ir toliau virė kietas ir greitas žaidimas. Kaip ir per pirmus du kėlinukus, lietuviai žudė varžovus greitomis atakomis bei taikliais tolimais metimais. Tai padėjo šeimininkams po 30 sužaistų minučių išsaugoti dviženklį pranašumą (78:68). Lemiamame ketvirtyje Lietuva vis bandė pasiųsti Serbiją į nokdauną, tačiau stipresnį smūgį šeimininkai sudavė iki susitikimo likus trims minutėms (95:81). Per likusį laiką serbai nieko padaryti nebegalėjo ir Lietuva iškovojo įspūdingą pergalę (100:90).

 

{balsas2}