Lietuvos krepšinio rinktinė pasaulio reitinge – penkta

FIBA paskelbė naują stipriausių pasaulio krepšinio rinktinių reitingą. Jame penktąją vietą išsaugojo Lietuvos nacionalinė komanda.

Pasaulio reitingas buvo atnaujintas pasibaigus visų žemynų krepšinio čempionatams.

 

Pirmajame dešimtuke neįvyko jokių permainų. Ir toliau pirmauja olimpinė bei pasaulio čempionė JAV, lenkianti Europos krepšinio čempionato Lietuvoje nugalėtoją Ispaniją ir Amerikos čempionę Argentiną.

 

Ketvirtąją vietą reitinge užima Graikija, kurią Lietuvos rinktinė įveikė Europos krepšinio čempionate kovoje dėl 5 vietos. Komandas skiria 62 taškai.

 

Tuo tarpu šeštojoje vietoje klasifikuojama pasaulio vicečempionė Turkija nuo Lietuvos atsilieka net 124 taškais.

 

Didžiausią šuolį FIBA reitinge padarė Makedonija. Europos čempionate ketvirtą vietą užėmę makedonai iš 47-osios pozicijos šoktelėjo į 33-iąją.

 

Įspūdingai į pasaulio reitingą įsiveržė suomiai. Pirmuosius 10 taškų surinkusi Suomijos rinktinė iš karto pakilo į 48 vietą. Prasčiausiai sekėsi Mergelių salų rinktinei. Ji nukrito per 16 laiptelių – iš 39-os į 55-ąją poziciją.

 

FIBA pasaulio krepšinio rinktinių reitingas yra sudaromas skaičiuojant komandų pasiekimus per paskutinius 8 metus (dvi olimpiados, du pasaulio ir keturi savo žemyno čempionatai). Dabartinis reitingas skaičiuojamas nuo 2004 metų.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}