Lietuvos rinktinė be vargo palaužė lenkus

Europos krepšinio čempionate Lietuvos vyrų krepšinio toliau žengia pergalingu keliu. Panevėžio arenoje lietuviai iškovojo antrąją pergalę, rezultatu 97:77 (25:20, 28:18, 23:14, 21:25) įveikdami Lenkijos rinktinę.

Nors pirmosiomis minutėmis lietuviai kovoje dėl kamuolių dominavo po abiem krepšiniais, lenkai neleido šeimininkams atitrūkti bei patys neretai išsiverždavo į priekį.

Susitikimo pradžioje itin naudingai rungtyniavo Mantas Kalnietis, kuris per pirmąsias penkias minutes pelnė net 8 taškus (13:11). Visgi netrukus Lenkija vėl persvėrė rezultatą (16:13), tačiau į tai lietuviai atsakė spurtu 11:2 (24:18). Prieš prasidedant antrajam ketvirčiui lietuviai tebepirmavo penkiais taškais (25:20).

Antrajame ketvirtyje ėmė ryškėti Lietuvos rinktinės pranašumas. Kėlinuką mūsiškiai pradėjo spurtu 7:0, o jau netrukus Lietuvos persvara pirmą kartą tapo dviženklė (33:22). Įpusėjus ketvirčiui Darius Songaila ir M. Kalnietis jau buvo pelnę dviženklį taškų skaičių, o šeimininkų persvara nepaliaujamai augo (45:30).

Lietuvos rinktinė dvitaškius metė net 80 proc. taiklumu (16/20). Per likusį pirmos rungtynių pusės laiką Lietuva išlaikė iniciatyvą savo rankose (53:38). Tiesa, atsarginių žaidėjų suolo baigiantis antram kėliniui atsisėdęs Paulius Jankūnas paprašė medikų pagalbos. Jam ant kairės kojos kiek aukščiau kelio buvo uždėtas šaldantis tvarstis. Puolėjas neslėpė, kad kenčia skausmą.

Po ilgosios pertraukos rungtynių scenarijus nesikeitė. Lietuviai toliau didino savo pranašumą, kuris įpusėjus ketvirčiui tapo triuškinantis (68:47). Vienintelis Thomas Kelati, kuris tuo metu buvo pelnęs 14 taškų, kėlė kiek didesnių problemų lietuviams, o likę Lenkijos žaidėjai nebuvo pelnę daugiau nei penkių taškų. Prieš prasidedant paskutiniam ketvirčiui Lietuvos rinktinės persvara siekė 24 taškus (76:52).

Paskutiniame kėlinuke Lenkijai pakeisti rungtynių eigos nepavyko. Lietuviai ir toliau fantastiškai atakavo iš dviejų taškų zonos, įspūdingai kovojo dėl atšokusių kamuolių bei puikiai dalinosi kamuolį puolime. Tiesa, Lietuvos rinktinė kur kas dažniau klydo nei lenkai – 19 klaidų prieš 6. Per likusį laiką Lenkijos krepšininkams pavyko sumažinti rezultatą, tai buvo lietuvių atsipalaidavimo pasekmė. Šeimininkai šventė užtikrintą pergalę.