„Gmail“, „Docs“ ir „Calendar“: naudosimės atsijungę nuo interneto

Dar viena naujovė iš kompanijos „Google“: sukurta sistema, leidžianti naudotis el. paštu, dokumentais ir kalendoriumi, net neturint interneto ryšio.

Sakykime, jūs išvažiuojate kelioms dienoms ir žinote, kad turėsite ten kažkiek laiko senų laiškų ar dokumentų perskaitymui, bet neturėsite interneto ryšio. Štai jums ir pagalbininkai – taip vadinami „offline apps“.

 

Oficialiajame „Google“ tinklaraštyje išplatintas pranešimas apie tokį patobulinimą.

 

Pranešama, kad naujasis „GMail offline“ veikia jau dabar, o „Docs“ ir „Calendar“ veiks netrukus. Kol kas sistema veikia kaip naršyklės įskiepis prieinamas per „Chrome Web Store“ – o tai reiškia, kad funkcija šiuo metu privers jus įdiegti „Chrome“ naršyklę.

 

„Google“ praneša, kad kitoms naršyklėms funkcionalumas irgi bus sukurtas, bet tada, kai naršyklės palaikys technologijas, kurių pagrindu veikia „offline apps“ – iš esmės, tai yra HTML5.

 

Iš tikro, pati idėja nėra nauja ir kažkiek jau veikė anksčiau „Google Gears“ projekto rėmuose, bet šios iniciatyvos buvo atsisakyta ir pereita prie HTML5 standarto, tad kažkiek užtruko, kol „offline“ programėlės vėl veiktų jau nauju technologiniu pagrindu.

 

„Google“ produkto vadovas teigia, kad žmonėms gana dažnai kyla poreikis pasiekti savo paštą ar dokumentus, atsijungus nuo interneto.

 

{diena2}