M. Petravičiaus vedama Lietuvos rinktinė neturėjo daug vargo su latviais

Įtikinamą pergalę pasirengimo Europos krepšinio čempionatui cikle iškovojo Lietuvos rinktinė. Didžiąją mačo dalį dviženklę persvarą turėję lietuviai Panevėžyje 95:75 (26:22, 27:16, 22:23, 20:14) įveikė Latvijos ekipą ir iškovojo trečiąją pergalę per septynis kontrolinius mačus.

Nerezultatyviai prasidėjusiose rungtynėse lietuvius į priekį vedė Marijonas Petravičius, kuris pelnė pirmuosius penkis rinktinės taškus ir iškart padėjo mūsiškiams atitrūkti – 5:0.

Nors svečiai tiksliais tolimais metimais neleido Lietuvos rinktinei tolti, įpusėjus ketvirčiui Kęstučio Kemzūros auklėtiniai ir toliau pirmavo(20:12), o aikštelėje vos pasirodęs Jonas Valančiūnas jį padidino iki dviženklio – 22:12. Kėlinio pabaigoje latviams pavyko priartėti, tačiau po pirmųjų dešimties minučių lietuviai ir toliau pirmavo – 26:22.

Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyvą vėl perėmė Lietuvos rinktinė, kuri, daugiausiai M. Petravičiaus taškų dėka, vėl susigrąžino devynių taškų persvarą (38:29), kuri netrukus tapo dviženklė – 41:31. Penkis taškus iš eilės pelnęs Martynas Pocius bei baudos metimą pataikęs Simas Jasaitis padėjo Lietuvos komandai dar labiau atitolti (48:33). Lietuviai iki didžiosios pertraukos nesunkiai išlaikė pranašumą – 53:38.

Situacija ne itin keitėsi ir po didžiosios pertraukos. Lietuvos rinktinės aukštaūgiai rinko taškus, o latviai atsakydavo tiksliais staigiais metimais iš vidutinio nuotolio. Sužaidus tris minutes lietuviai kelis kartus suklydo, o tai leido Ainaro Bagatskio vadovaujamai ekipai šiek tiek sumažinti atsilikimą – 53:62. Aikštelėje pasirodę M. Petravičius ir M. Pocius vėl truktelėjo lietuvius į priekį (68:55), o po trijų kėlinių Lietuvos komandos persvara siekė keturiolika taškų – 75:61.

Ketvirtajame kėlinyje lietuvių puolimas ir vėl buvo vangokas bei nerezultatyvus, tačiau rezultatyvumu negalėjo pasigirti ir latvių komanda. Per pusę ketvirčio abi rinktinės kartu sudėjus pelnė vos penkis taškus, todėl skirtumas beveik nepakito – 77:64. Netrukus penkis taškus be atsako pelnė Janis Blumas ir latvių deficitas sumažėjo iki dviženklio – 71:79. Visgi lietuviai daugiau neleido varžovams priartėti, patys vėl nutolo, o J.Blumui užsidirbus techninę pražangą, įgijo šešiolikos taškų persvarą – 87:71. Per likusį laiką lietuviai tik dar labiau nutolo ir iškovojo pergalę rezultatu 95:75.