Mažeikiuose – lietuviško kino festivaliai po atviru dangumi

Rugpjūčio 12 d., penktadienį, Mažeikių Sodų trikampio skvere 17.00 val. prasidės ir iki vidurnakčio truks šiuolaikinio kino šventė – mažeikiškius džiugins du geriausių lietuviškų filmų festivaliai: režisieriaus Petro Abukevičiaus Žaliasis kino festivalis (pradžia – 17.00 val.) ir „Sidabrinės gervės naktys 2011“ (pradžia – 20.00 val.).

Jeigu rugpjūčio 12 d. lis lietus, filmai bus rodomi Mažeikių kultūros centre (Naftininkų g. 11). Apie pasikeitimus bus pranešta per informavimo priemones.

 

Režisieriaus Petro Abukevičiaus Žaliasis kino festivalis – tai Lietuvos dokumentiniai filmai apie gamtą ir ekologiją, susitikimai su filmų autoriais ir kūrėjais. Mažeikiškiams organizatoriai parodys tris filmus: „Smaragdo šalis“ (autorius Tadas Zuzevičius), „Tetervins subilda (autorius Eugenijus Drobelis) ir „Rusnės užkalbėti“ (autorės – Eglė Žemaitienė ir Vitalija Lapina).

 

Dokumentinį filmą „Rusnės užkalbėti“ sukūrė mažeikiškės Eglė Žemaitienė ir Vitalija Lapina, drauge su operatore Rasa Šakiniene. Kūrėjos pateikia penkis trumpus pasakojimus apie filmo herojus bei jų santykius su Rusnės gamta. Mokytoja V. Benetienė, kuri nuo 2001 m. kiekvienais metais kartu su mokiniais važiuoja dviračiais po Rusnės salą skaičiuoti gandrų.

 

Senovinių laivų – kurėnų ir vytinių – meistras S. Knapkis, gyvenantis senoje autentiškoje sodyboje ir vengiantis moderninti būstą. „Pakalnės vingis“ sodybos šeimininkė D. Plikšnienė, su šeima gyvenanti prie Pakalnės upės. K. Laukevičius – informatikas, kiekvienais metais pasineriantis į stintų žvejybą, leidėjas K. Demereckas, kurio paskutiniai darbai gimė būtent ant Vorusnės krantų.

 

Lietuviško kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“  Mažeikiuose vyks jau antrąkart – praėjusiais metais į Sodų trikampio skverą pasimėgauti šiuolaikiniu lietuvišku kinu buvo susirinkę per kelis tūkstančius mažeikiškių.

 

Renginiu siekiama didinti lietuviško kino sklaidą Lietuvoje, supažindinti žiūrovą ne  tik su lietuvišku kinu, bet ir su aktoriais, režisieriais, prodiuseriais, dirbančiais kino srityje.
Mažeikiškiams bus parodytas dokumentinis filmas „Šanxai Banzai“ (režisierė Jūratė Samuolytė), trumpametražis filmas „Nesiseka šiandien“ (režisierė Dovilė Šarutytė) ir pilnametražis filmas „Kai apkabinsiu tave“ (režisierius Saulius Urbanavičius).

 

Lietuviško kino šventę Mažeikiuose ves aktorius Tomas Kliukas, vaidinantis populiariuose serialuose „Nemylimi“, „Moterys meluoja geriau“, dainuos šmaikštusis bardas Aleksandras Makejevas. Taip pat ketina atvykti filmų kūrėjai J. Samuolytė, Andrius Paškevičius, aktoriai Aušra Štukytė,  Lina Budzeikaitė ir kt., su kuriais mažeikiškiai galės asmeniškai pabendrauti.

 

„Šanxai Banzai“ – tai ironiškas dokumentinis filmas apie Vilniaus Šnipiškių mikrorajoną, vilniečiams žinomą kaip Šanchajų. Filmas atskleidžia paradoksalų kaimo miesto centre egzistavimą, unikalios daugiatautės bendruomenės buvimą bei aiškinasi rajono pavadinimo kilmę. Filmas portretuoja Šanchajaus gyventojus, kurie turi savo taisykles, meiles, įpročius ir nuodėmes. Daugelis jų gyvena praeities laiku, kuris tirpsta mūsų atmintyje. Šanchajų keičia prestižinis dangoraižių rajonas, ir niekas nežino, kokia ateitis laukia Šanchajaus „personažų“.

 

Trumpametražis filmas „Nesiseka šiandien“ – trumpas, ironiškas pasakojimas apie sėkmę. Vieną įprastą dieną iš dangaus ima kristi neatpažinti objektai. Tai sukelia nelaimių tam tikriems žmonėms. Kas ir kodėl taip įvyko?

 

Filmo „Kai apkabinsiu tave“ veiksmo laikas – 1961–ieji.. Tėvas ir dukra, likimo išskirti per Antrąjį pasaulinį karą, bando susitikti Berlyne. Tėvas – iš Tarybų Lietuvos, dukra – JAV emigrantė. Nors Sovietų  sąjungoje atšilimas, o Berlyne dar nepastatyta siena, bet šaltasis karas artėja prie apogėjaus ir palankios geografinės bei politinės aplinkybės pasirodo esančios apgaulingos. Atvykusi į Berlyną tėvą imasi globoti KGB darbuotojai. Jie bando įvilioti dukrą į Rytus, tačiau paveikta nepasitikėjimu persmelktos miesto atmosferos, ji bijo peržengti Vakarų Berlyno ribą. Gelbėdami vienas kitą nuo galimų pinklių, tėvas ir dukra pasiruošę atsižadėti taip trokštamo susitikimo…

 

Renginys nemokamas. Kviečiame dalyvauti.   

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius

 

{parasas}