Šuniui automobilyje saugos diržas – būtinas

Specialistai pataria vežamus gyvūnus saugoti ne tik dėl keleivių, bet ir dėl pačių augintinių gerovės.

„Prisegti šunį tikrai reikia. Žmonės dažnai nesupranta, kad gyvūnas automobilyje kelia kur kas didesnį pavojų nei saugos diržais neprisegtas vaikas ar suaugęs. Juk šuniui nepasakysi, kad sėdėtų ramiai“, – sakė Lietuvos kinologų draugijos atstovė Ramunė Kazlauskaitė.

Pasak moters, veždami palaidą šunį šeimininkai ne tik nesaugo savęs, bet sukelia didelį pavojų pačiam augintiniui.

 

„Staigiame posūkyje, staigiai stabdant ar kitoje sudėtingesnėje eismo situacijoje neprisegtas gyvūnas nesunkiai gali būti sužalotas. Reikia visai nedaug, kad šuo nukristų nuo sėdynės, atsitrenktų“, – pasakojo specialistė.

 

Pareigūnai perspėja, kad eismo dalyviai privalo laikytis visų būtinų atsargumo priemonių, nekelti pavojaus kitų eismo dalyvių, kitų asmenų ar jų turto saugumui ir aplinkai, taip pat siekdami išvengti nuostolingų padarinių arba juos sumažinti, privalo imtis visų būtinų priemonių, išskyrus tuos atvejus, kai dėl to kiltų pavojus jų pačių, kitų žmonių gyvybei ar sveikatai arba tokios priemonės padarytų dar daugiau žalos palyginti su ta, kurios būtų galima išvengti.

 

Kad šuo turi būti prisegtas yra reglamentuota Kelių eismo taisyklių III dalies 9 punkte.

 

„Pabrėžtina, kad vežant nepririštą, neprilaikomą rankomis, ne pervežimui skirtame narvelyje ar neatitvertą gyvūną vairuotojai nėra ir negali būti baudžiami; pareigūnų pastabos yra patariamojo pobūdžio. Prevencinio pobūdžio patarimai duodami dėl to, kad gyvūnas potencialiai gali nukreipti vairuotojo dėmesį, kliudyti atlikti automobilio valdymo veiksmus. Be to, privalu rūpintis, kad nenukentėtų patys gyvūnai, tarkime, nedidelis šunelis, puolęs vairuotojui po kojų tuomet, kai būtina skubiai minti pedalą ar kuriuo nors kitu iš daugelio galimų atvejų“.

 

Augintinių gabenimą reguliuoja ir Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas, kuris ragina, kad transportavimo metu gyvūnai nebūtų žalojami ir nepatirtų streso. Ilgesnio vežimo metu gyvūnai turi būti reguliariai maitinami ir girdomi.

 

Saugos priemonių vežamiems gyvūnams, ypač šunims, galima rasti daugumoje gyvūnų reikmenų parduotuvių. Tarkime, „Kika“ tinkle parduodamų specialių petnešų šunims prisegti automobilyje kaina svyruoja nuo poros iki trijų dešimčių litų.

 

Saugos diržai paprastai domina didesnių gyvūnų šeimininkus.

 

Prie prekės aprašymo teigiama, kad petnešos, priešingai nei antkaklis, gyvūno nesmaugia, todėl šuo turėtų jaustis patogiai. Petnešos yra pasiūtos iš tvirto nailono, sujungtos metaliniais žiedeliais, kurių vienas skirtas pavadėliui prisegti. Atsegus šonuose esančias plastmasines sagteles, petnešas lengva ir paprasta uždėti arba nuimti nuo gyvūno. Priklausomai nuo gyvūno dydžio, petnešas galima padidinti arba pamažinti.

 

Dar viena išeitis – specialūs narvai ir pertvaros, kurie apsaugo vežamus šunis nuo susižalojimo staiga stabdant ar manevruojant. Šios prekės paprastai pritaikomos prie konkretaus automobilio, tačiau kainuoja kur kas brangiau nei saugos petnešos. Specialaus narvo nupirkti už mažiau nei pustrečio šimto litų greičiausiai nepavyks.

 

{alfa2}