Mažeikių rajone siautėjo stiprus vėjas

Nemažų rūpesčių ugniagesiams ir didelių nuostolių gyventojams padarė viesulas, siautėjęs Šiaulių ir Radviliškio rajonuose. Šiaulių mieste ir Šiaulių rajono Ginkūnų seniūnijoje didelės galios viesulas nutraukė aukštos įtampos elektros linijos laidus, dėl to laikinai buvo sutrikęs elektros tiekimas apie 26 tūkstančių vartotojų.

Dabar didžiajai daliai jų elektra vėl tiekiama. Stiprus viesulas smarkiai nusiaubė Ginkūnų žemės ūkio bendrovės pastatus: dvi daržines, karvidę, garažus ir juose buvusią žemės ūkio techniką, kitus gamybinius pastatus.

Apgadinti ir AB „Egmila“ gamybiniai pastatai. Smarkiai nukentėjo ir Ginkūnų gyvenvietė bei jos gyventojų sodybos: nuplėšti 2 daugiabučių ir 7 privačių namų stogai, nuverstos kelios daržinės ir šiltnamiai, apgadinta keletas lengvųjų automobilių, išversta keliolika medžių.

 

Radviliškio rajone viesulas siautėjo Aukštelkų seniūnijoje. Kalnelių Gražionių, Kaulinių ir Žiūronų kaimuose jis nuplėšė 2 gyvenamųjų ir 6 ūkinių pastatų stogus, Alksnupių kaime išversta apie 10 ha miško, išvartyti paminklai vietos kapinėse, nuplėšti 4 gyvenamųjų namų stogai. Čia ypač nukentėjo vietos ūkininkas, kuris dėl apgadintų pastatų ir žemės ūkio technikos patyrė apie 100 tūkstančių litų nuostolių.

 

Duomenų apie aukas ar sužeistus žmones viesulo nusiaubtose vietovėse nėra, o informacija apie padarytus nuostolius dar tikslinama.

 

Stiprus vėjas dar siautėjo ir kitose Lietuvos vietose: Joniškio, Kėdainių, Mažeikių, Molėtų rajonuose jis taip pat plėšė stogus, ant kelio išvertė medžius, kuriuos šalino ugniagesiai gelbėtojai.

 

{alfa2}