Kvailiausi pasaulio įstatymai

Vieno žmogaus kvailystės vargina, grupės žmonių – baugina. Tačiau, kai visuomenė kvailystę įteisina įstatymu…

Štai keletas keisčiausių ir absurdiškiausių įstatymų iš įvairių pasaulio šalių ir miestų.

Čikagoje atskiru miesto valdžios nurodymu draudžiama valgyti degančiame pastate.

Ilinojaus valstijos Evanstono mieste gaisras tėra vienintelė pateisinama priežastis, dėl kurios žmonėms leidžiama persirenginėti automobilyje.

 

Ajovos valstijos Fort Medisono mieste, gaisrininkai gavę pranešimą apie gaisrą privalo 15 minučių pasitreniruoti.

 

Sent Lujyje gaisrininkams uždrausta gelbėti iš degančio pastato moteris, jei jos nuogos ar pusnuogės, taip pat ir tas, kurios vilki tik chalatą ar naktinius marškinius.

 

Teksase draudžiama stovinčiam žmogui išgerti daugiau nei tris gurkšnius alaus, taip pat šaudyti į buivolus iš antro viešbučio aukšto. O vaikščioti basomis yra leidžiama tik įsigijus specialų leidimą, kuris kainuoja net 5 dolerius.

 

Teksaso Port Artūro mieste draudžiam „paleisti negerą kvapą“ lifte.

 

Floridoje neleidžiama dainuoti apsirengus maudymosi kostiumėlį, važinėti riedlente be numerio, taip pat nuogiems praustis po dušu ir sudaužyti daugiau nei tris lėkštes per dieną.

 

Indianoje draudžiama maudytis vonioje nuo spalio iki kovo, sekmadieniais prekiauti automobiliais bei pardavinėti pieną vyninėse, valgyti arbūzus viešosiose vietose ar gerti alkoholinius gėrimus stovint. Be to, čia jus gali apkaltinti išprievartavimu, jei vežate automobiliu mergaitę, kuriai dar nesukako 17 metų ir ši nedėvi kojinių.

 

Jorko mieste vis dar nepanaikintas įstatymas, pagal kurį leidžiama „šaudyti iš lanko ir užmušti“ škotus per visas savaitės dienas, išskyrus sekmadienį.

 

Esterio mieste leidžiama šaudyti į velsiečius, tačiau tik po pusiaunakčio.

 

Londone maždaug 100 dolerių bauda numatyta kiekvienam, kas išdrįstų Londono taksistus kviesti šaukdamas „Taksi!“

 

Danijoje tebegalioja įstatymas, pagal kurį priešais kiekvieną automobilį privalo eiti žmogus ir garsiai įspėti arklių traukiamus ekipažus apie pavojų.

 

Džordžijos valstijos Kolumbo mieste draudžiama kapoti vištoms galvas sekmadieniais. Taip pat draudžiama laižyti varles ir rupūžes.

 

Arizonoje nemaža bauda gresia, jei mėgintumėte vonioje asilui pataisyti guolį.

 

Lietuje tenka šlapti Alabamos valstijos Montgomerio miestiečiams – jiems uždrausta gatvėje išskleisti skėčius, nes tai „gąsdina arklius“.

 

Kanados Toronto mieste neleidžiama gatvėmis tampyti pastipusių arklių. Tiesa, draudimas galioja tik sekmadieniais.

 

Kentukio valstijoje „neleidžiama eiti keliu moteriai, dėvinčiai tik maudymosi kostiumėlį, nebent ją lydėtų ne mažiau kaip du policininkai arba ji turėtų lazdą ar kastuvą“. Išimtis daroma moterims, sveriančioms mažiau nei 40 kg arba daugiau kaip 90 kg.

 

Pensilvanijoje draudžiama viename name gyventi daugiau nei 16 moterų (įstatymo leidėjų nuomone, 17 moterų – jau viešnamis).

 

Ogaigos mieste moterims uždrausta nusirengti priešais vyriškio portretą.

 

Alabamos valstijos Džaspero mieste draudimai skirti vyrams: nė vienam vyrui nevalia mušti žmonos lazda, jei ji storesnė nei vyro didysis pirštas. Be to, šito negalima daryti daugiau nei kartą per mėnesį.

 

Los Andžele tebegalioja įstatymas, draudžiantis vyrui mušti žmoną diržu, platesniu nei du coliai, jei žmona su tuo nesutinka.

 

Alabamoje nusikalstamu laikomas ir mėginimas pabučiuoti miegančią moterį.

 

Omahoje vyrams draudžiama skusti plaukus nuo krūtinės.

 

Toumbsono mieste vyrams ir moterims, vyresniems nei 18-os metų, uždrausta šypsotis, jei jiems trūksta daugiau nei vieno priekinio danties.

 

Londone tebegalioja įsakas, draudžiantis mušti žmoną po 9 val. vakaro, „nes jos riksmai gali trukdyti miestiečiams miegoti“.

 

Nebraskoje kirpėjams nuo 7 val. iki 19 val. uždrausta valgyti česnakus ir svogūnus.

 

Naujajame Džersyje bauda numatyta tiems, kurie garsiai čepsės restorane.

 

Alabamoje draudžiama vairuoti užrištomis akimis ir basam.

 

Pensilvanijos vairuotojams prisakyta kaimo keliuose naktį kas mylia sustoti ir iššauti raketą. Po to laukti 10 minučių, kol iš kelio pasitrauks ten galėję atsidurti galvijai. Nuvažiavus dar vieną mylią procedūra kartojama.

 

{parasas}