Savaitgalį orai atvės

Pastarosiomis dienomis Lietuvos link plūsta karštas ir drėgnas Viduržemio jūros kilmės oras. Daug kur kyla liūtys, perkūnija, gąsdina škvalo gūsiai. Savaitgalyje orai jau aprims, bet kartu ir atvės.

Užplūdusi atogrąžų kilmės tropinė oro masė oro temperatūrą vakar daug kur pakėlė iki 27-32 laipsnių karščio, bet karštį greit pakeitė tamsūs audros debesys ir liūtys. Smarkios perkūnijos prasidėjo jau trečiadienį daugiausia vakarų Lietuvoje, o vakar kliuvo bene visai Lietuvai.

 

Vakar po pietų, tropiniame ore susidarė itin palankios sąlygos kamuoliniams lietaus debesims gamintis. Pirmiausia kliuvo Dzūkijai, o iki vakaro škvalo ruožas pasiekė ir pajūrį. Vakare smarkus lietus vėl lijo pietryčių Lietuvoje.

 

Šiandies ties Lietuva bus šaltasis atmosferos frontas, todėl vėl daug kur gali kilti liūtys, perkūnija, škvalas ir kruša. Oro temperatūra jau nebebus tokia aukšta kaip vakar, laukiama 23-28 laipsnių karščio.

 

Šeštadienį trumpam užplūs vėsesnė, jūrinės kilmės oro masė iš vakarų. Orai atvės, vietomis trumpai palis. Oro temperatūra naktį numatoma 12-17, dieną jau tik 18-23 laipsniai šilumos.

 

Sekmadienį vėjas pasisuks iš pietryčių, orai vėl greitai vasariškai sušils. Po pietų pietvakariniuose rajonuose trumpai su perkūnija palis. Žemiausia oro temperatūra naktį numatoma 10-15, aukščiausia dieną 22-27 laipsniai šilumos.

 

Ateinančios savaitės pradžioje orai išliks gana šilti, bet vėl neretai palis, griaudės perkūnija. Antroje savaitės pusėje vėl numatomi tvankūs ir karšti orai.

 

Šaltinis: orai.lt