Mažeikiuose paminėta Gedulo ir Vilties diena

Vakar, birželio 14 dieną, Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje buvo aukojamos Mišios Lietuvos okupacijos ir sovietinio genocido aukoms atminti, kuriose dalyvavo Savivaldybės meras Antanas Tenys, mero pavaduotojai: Kęstutis Bartkevičius, Jonas Siminkevičius, Administracijos direktorius Bronius Kryžius, direktoriaus pavaduotojai: Saulius Šiurys, Romaldas Paradnikas.

Po iškilmingų Mišių Mažeikių muziejuje vyko parodos „Leiskit į Tėvynę“ atidarymas, kurią pristatė muziejininkas Vytautas Ramanauskas.

Tai tremtyje fotografavusių Vytauto Tallat-Kelpšos, Dionizo Rudoko ir Vinco Ramanausko nuotraukos, kuriuose užfiksuota svetur gyvenusių žmonių buitis, švenčių ir laidotuvių akimirkos.

 

Kaip teigia Vytautas Ramanauskas, parodoje pateiktos nuotraukos yra iš atkurtų fotojuostelių negatyvų. Išlikusios nuotraukos, anot muziejininko, per laiką pageltusios, prastos kokybės ir netinkamos eksponuoti.

Minėjime taip pat skambėjo Mažeikių tremtinių ir politinių kalinių choro „Atmintis“ (vad. Zita Gužauskienė) dainos, savo kūrybos eilės skaitė Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys Leonas Mitkus.

 

„Norėčiau žemai nulenkti galvą prieš jus, kurie čia esate. Išsipildė jūsų viltis sugrįžti – jūs esate Lietuvoje. Daug jūsų pažįstamų, artimųjų negrįžo, grįžo tik jų kūnai, kurie ilsisi Lietuvos žemėje, o mes džiaugiamės, kad jūs kuriate Lietuvos ateitį ir esate kartu“, – kalbėjo rajono meras A. Tenys.

 

Po parodos atidarymo buvo rodoma Gintauto Aleknos videoapybraiža „Mažeikių tremties liudininkai“.

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius

 

{parasas}