„Žalgiris“ susigrąžino čempionų titulą

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionų titulas po dviejų metų pertraukos grįžta į Kauną. „Žalgirio“ krepšininkai rezultatu 95:69 (29:22, 25:10, 18:22, 23:15) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir finalo serijoje triumfavo rezultatu 4:1.

Tai buvo pirmasis „Žalgirio“ triumfas Kauno sporto halėje nuo 2003 metų.

Rezultatyviai prasidėjęs rungtynes „Lietuvos rytas“ visgi nepavijo kauniečių.

Jau pirmajame ketvirtyje šeimininkai įgijo dviženklę persvarą (27:17). O puikiai žaidusio T.Klimavičiaus pastangomis (14 tšk.) antrojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 20:3 ir pasiuntė priešininkus į nokdauną – 49:26.

Po pertraukos žalgiriečiai kiek atsipalaidavo ir skirtumas ėmė mažėti.

Netrukus užvirė aistros, kurių sūkuryje labiausiai pastebimi buvo P.Jankūnas ir K.Bajramovičius. Aikštėje kilo nedidelis susistumdymas. Tiesa, tai į naudą išėjo „Lietuvos rytui“ – 48:61. Kai D.Maskoliūno auklėtiniai jau lyg ir buvo perėmę iniciatyvą, labai svarbius taškus „Žalgiriui“ pelnė M.Kalnietis ir tarsi ant sparnų atakavęs A.Milaknis (10 tšk.).

„Lietuvos rytas“ vėl buvo priartėjęs (52:65), bet tada penkis taškus pelnė M.Kalnietis, iš pradžių pataikęs tritaškį, o po to pasižymėjęs triuškinančiu dėjimu – 70:52.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje „Žalgirio“ persvara padidėjo iki 20-ies – 79:59. Po T.Klimavičiaus dvitaškio su pražanga kauniečių nuotaikos jau buvo pergalingos – 84:61. Per likusį laiką stebuklas neįvyko ir „Žalgiris“ tapo šalies čempionu.

„Žalgiris“: T.Klimavičius 18 (10 atk. kam.), D.Collinsas (5 rez. perd.) ir P.Jankūnas po 12, A.Milaknis 10, M.Brownas ir M.Kalnietis (5 rez. perd.) po 9.

„Lietuvos rytas“: K.Bajramovičius 13, D.J.Strawberry 12, J.Valančiūnas 11 (10 atk. kam.), M.Gecevičius (7 rez. perd.) ir S.Jasaitis po 9.