Ar norėtumėte, kad geležinkelis Mažeikiuose būtų tunelyje?

Nuo 1980 metų, pradėjus veikti naftos perdirbimo įmonei („Mažeikių nafta“ – dabar  AB„Orlen Lietuva“), Mažeikių miestas kenčia nuo geležinkelio pervažų esančių Algirdo gatvėje ir Laisvės gatvėje. Didėjant gyventojų skaičiui Mažeikių mieste, didėjo ir transporto priemonių skaičius, kuris dabar siekia virš 30 000.

 

Kasdien Mažeikių geležinkelio pervažos uždaromos 18-20 kartų: iš įmonės išvažiuoja apie 8-10 ešelonų su produkciją ir tiek pat jų grįžta tušti. Vidutiniškai 10-15 minučių užtrunka pervažos uždarymas – atidarymas ir traukinio sąstato pravažiavimas.

 

Per parą keliai yra uždaromi nuo 180 min (3val.) iki 300 min (5val). Vairuotojai sugaišta dvigubai ilgiau, kol susidariusios automobilių eilės iš abiejų pusių pradeda judėti ir išsiskaidyti. Per Algirdo ir Laisvės gatvių pervažas „piko“ metu pravažiuoja virš 2300 transporto priemonių.

 

1990 metais buvo parengtas viaduko Algirdo gatvėje statybos projektas. Tačiau buvę įvykiai po 1991 metų sustabdė projekto įgyvendinimą. Nuo 1993 metų buvo parengta viaduko galimybių studija tarp Laižuvos ir Sedos gatvių. Statybos darbai įvertinti 35 mln. litų.

 

2008 metais Transporto ir kelių tyrimo instituto specialistai pateikė net 9 sprendimo variantus dėl viaduko ar tunelio įrengimo, kurių sąmatos nuo 10 mln. iki 40 mln. litų. Visiems projektams išleista virš 120 000 litų.

 

AB „Orlen Lietuva“ kasmet AB „Lietuvos geležinkeliams“ sumoka nuo 150 mln. iki 190 mln. litų už naftos produktų pervežimą, o į valstybės biudžetą  kiekvienais metais sumoka mokesčių nuo 600 mln. iki 900 mln. litų. Tai per dvidešimt metų naftos perdirbimo įmonė sumokėjo AB „Lietuvos geležinkeliams“ virš 3 mlrd. litų, o mokesčių į valstybės biudžetą virš 120 mlrd. litų.

 

Įvertinus visas aplinkybes susijusias su geležinkelio reikalingumu, siūlome nestatyti viadukų ar transporto priemonių tunelių, o geležinkelio atkarpą  perkelti į geležinkelio tunelį tarp Laisvės gatvės ir Algirdo gatvės pervažos. Virš tunelio įrengti transporto priemonių infrastruktūrą ir pėsčiųjų zoną – taip bus sujungtas miesto senamiestis su mikrorajonu.

 

AB „Lietuvos geležinkeliai“ turi ir gali prisiimti įsipareigojimus dėl „Mažeikių geležinkelio tunelio“ statybos, nes lėšos bus naudojamos geležinkelio infrastruktūrai plėtoti ir gerinti. Lietuvos Vyriausybė kartu su Susisiekimo ministerija ir Automobilių kelių direkcija turi prisiimti įsipareigojimus dėl lėšų skyrimo miesto kelių infrastruktūrai įrengiant „Mažeikių geležinkelio tunelį“.

 

Mažeikių miesto gyventojai kviečiami pasirašyti peticiją „Mažeikių geležinkelio tuneliui“ – TAIP, kurią rasite www.mazeikiurajonas.lt.

 

Iniciatyvinės grupės „Mažeikių geležinkelio tuneliui“ – TAIP informacija

 

{parasas}