Mažeikiškė paveikslus piešia aerozoliniais dažais (foto)

Kiekvienas žmogus turi savų pomėgių, yra talentingas kurioje nors veiklos srityje.

Mažeikių švietimo centre administratore dirbanti Lina Videckienė, radusi laisvą minutėlę, vis imasi kūrybos. Pradžioje piešusi akvarele, pieštukais, pastelinėmis kreidelėmis, dabar paveikslus purškia aerozoliniais dažais.

InfoMažeikiai.lt nutarė pakalbinti šią talentingą moterį.

 

Lina, kaip kilo idėja piešti aerozoliniais dažais?

 

Visada ieškau naujų saviraiškos būdų. Kadangi kol kas neturiu galimybės studijuoti menų, pasisemti žinių ir patirties iš kompetentingų dėstytojų, tad viską bandau pati. Informacijos ieškau knygose, internete. Ir būtent pamačiusi, kaip vaikinai gatvėse piešia ant popieriaus aerozoliniais dažais ir, kai rezultatas greitas ir įdomus, nusprendžiau pamėginti. O tuo labiau, kad šia technika piešiančių merginų labai mažai teko matyti. Pradžioje bandžiau kopijuoti kai kuriuos darbus, norėjau pažiūrėti ar man gausis. Vėliau išdrąsėjau, ėmiau ieškoti vaizdų, kurie mane įkvėptų, kuriuos bandyčiau perteikti savaip.  

 

Kiek laiko jau piešiate?

 

Purkšti paveikslus pradėjau praeitą vasarą. Bėda ta, kad reikia tam tikrų saugos priemonių ir gerai vėdinamos patalpos, arba geriausia tai daryti lauke. Oras tinkamas būna tik šiltuoju metų laiku. Šią žiemą nenupurškiau nė vieno paveikslo. Tikiuosi per porą mėnesių pasiruošti antrajai parodai, kurioje vyrautų šiltesnės spalvos ir natūralesni vaizdai.

 

Kas jus įkvepia kūrybai?

 

Įkvepia kai kurių žmonių pavyzdžiai, o kalbant apie aerozoliniais dažais purkštus paveikslus, jiems įkvėpimo semiuosi gamtoje. Didžiausią paskatinimą kurti, ieškoti savęs, bandyti naujas technikas teikia noras, susikurti aplinką, kurioje galėčiau atsiduoti kūrybai. Noriu turėti savo dirbtuves, kuriose laisvalaikį leistų ir mano artimieji, dukros, o gal ir kiti norintys kurti.

 

Ką jums reiškia kūryba gyvenime?

 

Esu tokia, kuri nenusėdi vietoje. Negaliu ramiai žiūrėti televizorių, sėdėti prie kompiuterio ar šiaip tinginiauti, man reikia veiklos. Namiškiai irgi tai pastebi, nes jei neturiu kuo užsiimti, tada aš būnu suirzusi. Kuriu visur – namie, darbe, virtuvėje, kieme.

 

Kur būtų galima išvysti jūsų darbus?

 

Visada įvairių darbų galima rasti mano namuose, keletas darbų yra parduotuvėse „Kaukutis“ ir „Margaspalvis drugelis“. Šiuo metu dalis darbų eksponuojama mano darbovietėje – Mažeikių švietimo centre.

 

Kaip jūsų pomėgį vertina artimieji?

 

Aerozoliniais dažais purkštus paveikslus artimieji vertina puikiai. Daugumos giminaičių sienas jau puošia mano darbai. Įdomu stebėti žmones, besirenkančius paveikslus. Kiekvienas paveikslas anksčiau ar vėliau randa savo šeimininką.

 

Gal turite dar kokių nors pomėgių?

 

Išgirdę tokį klausimą mano artimieji nusijuoktų ir atsakytų – kokių pomėgių ji tik neturi…. Didžiausia mano aistra – interjero dizainas. Džiaugiuosi turėjusi galimybę savo mažas idėjas įgyvendinti kuriant švietimo centro interjerą. O namuose tam yra dar pakankamai erdvės, tik kartais riboja finansinės galimybės ar laiko stoka. Per žiemą pradėjau piešti portretus tiek pastelinėmis kreidelėmis, tiek akriliniais dažais ant drobės. Be šių pomėgių dar ir iš vaisių, daržovių pjaustau dekoracijas stalui, mezgu, neriu vąšeliu, siuvinėju kryželiu, buvau „užsidegusi“ karoliukų vėrimu ir t.t. Pastaruoju metu domiuosi keramika, graviravimu. Mėgstu ir knygas paskaityti, iškylauti, pabūti smagioje kompanijoje.

 

Ką palinkėtumėte savo talento gerbėjams?

 

Kad aš esu įvairiapusiška asmenybė. Nevadinu savęs nei dailininke, nei menininke. Ir išskirti kokį savo talentą ar jį įvardinti aš negaliu. Mėgstu kurti, piešti ir jei žmogui patinka, tai ką aš darau, tai smagu. Kiekvienas iš mūsų savyje turime didžiulį  potencialą, tik nereikia jo užgniaužti. Tad palinkėčiau nebijoti savęs, jei tik turite noro kurti, tai pirmyn. Viskas yra įmanoma.

 

InfoMažeikiai.lt dėkoja Linai Videckienei už sugaištą laiką ir linki visokeriopos sėkmės darbe, kūryboje ir gyvenime.

 

Kviečiame pasigrožėti Linos darbais.

 

{galerija/}2011-05-05_lina{/galerija}

{parasas}