Tirkšlių gyventojo bute muitininkai aptiko didelį kiekį kanapių

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, praėjusią savaitę Mažeikių rajono gyventojo namuose aptiko didelį kiekį narkotinių medžiagų.

Balandžio 27 d., aiškindamiesi narkotinių medžiagų kontrabandos iš Ispanijos į Lietuvą aplinkybes ir įtardami, kad Mažeikių rajono Tirkšlių gyvenvietėje esančiame piliečio P. G. bute gali būti laikomas didelis kiekis narkotinių medžiagų, muitinės kriminalistai jame atliko kratą.

Bute pareigūnai aptiko elektronines svarstykles, maisto produktų vakuuminiam pakavimui skirtą prietaisą bei kavos malimo mašinėlę, kurioje po malimo buvo likę žalsvos spalvos augalinės kilmės medžiagos, įtariama, kanapių.

 

Pagalbinėse buto patalpose buvo rastos šešios vakuuminės pakuotės po 200 gramų su žalsvos spalvos augaline medžiaga. Pareigūnų manymu, šiose pakuotėse esančią narkotinę medžiagą 54 metų amžiaus Tirkšlių gyventojas smulkindavo ir pakuodavo į mažesnius paketėlius, skirtus platinti.

 

Muitininkai sulaikė apie 1 kg 200 gr. narkotinės medžiagos, įtariama, kanapių, kurių vertė gatvės rinkoje siektų apie 40 tūkst. litų. Tirkšlių gyventojas P. G. sulaikytas vienam mėnesiui.     

 

Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriuje tęsiamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 2 d. (Kontrabanda) ir 260 str. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu).

 

Nelegalia veikla besivertusiam piliečiui gresia laisvės atėmimas iki 10 metų. 

 

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvos muitinė pradėjo 12 ikiteisminių tyrimų dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandos ir neteisėto disponavimo jomis. Muitinės pareigūnai yra sulaikę kanapių ir jų dalių, kokaino, psichotropinės medžiagos JWH ir kitų narkotinių medžiagų.

 

Muitinės departamento ryšių su visuomene skyrius

 

{parasas}