Lietuva gali susitarti su „Gazprom“ dėl palankesnės dujų kainos

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas mato prielaidų Lietuvai ir Rusijos koncernui „Gazprom“ pasiekti susitarimą dėl palankesnės dujų kainos.

„Yra visos prielaidos pasiekti susitarimą ir pasiekti palankesnę dujų kainą“, – ketvirtadienį Seime, svarstant 2010-metų Vyriausybės veikos ataskaitą, pareiškė energetikos ministras.

 

A.Sekmokas pabrėžė, kad Lietuva prieš „Gazprom“ dar nėra pradėjusi teisminių procesų: „Mes nesame teisiniuose procesuose kol kas – nei “Gazprom„, nei mes dėl tarpusavio santykių į teismą ar arbitražą nesikreipėme, todėl tokio ginčo šiai dienai nėra“.

 

Pasak jo, visi Lietuvos ir „Gazprom“ ginčai ir pozicijų išsiskyrimas kilo dėl to, kad Lietuva turi įgyventinti Europos Sąjungos (ES) reikalavimus dujų sektoriuje, ir „Gazprom“ įsipareigojimo Lietuvai dėl sąžiningų kainų.

 

Lietuvos Vyriausybei pasiūlius derėtis dėl dujų kainos Lietuvai bei trečiojo ES energetikos paketo įgyvendinimo, Rusijos koncerno „Gazprom“ ir Energetikos ministerijos atstovai trečiadienį susitiko Maskvoje ir, pasak „Gazprom“, šalys susitarė toliau tęsti „draugiškas“ derybas.

 

Lietuvos Vyriausybei priklauso 17,70 proc. „Lietuvos dujų“ akcijų, Rusijos koncernui „Gazprom“ – 37,06 proc., Vokietijos „E.ON Ruhrgas International“ – 38,9 proc. akcijų.

 

 

{diena2}