Per parą elektroniniame visuotiniame surašyme jau dalyvavo 80 tūkst. gyventojų

Kovo 1 d. prasidėjo el.visuotinis gyventojų ir būstų surašymas. Iki šios dienos 11 val. jau susirašė 70 tūkst. gyventojų. Gyventojų ir būstų e. surašymo sistema pradėjo veikti vakar (kovo 1 d.) 10 val. ir veiks iki kovo 14 d. 12 val., teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Norint susirašyti el. būdu reikia jungtis adresu esurašymas.lt.

Pirmą surašymo dieną ne visi šalies gyventojai suprato, kad reikia jungtis būtent šiuo adresu, ir intensyviai ieškojo informacijos Statistikos departamento interneto svetainėje adresu stat.gov.lt, kuri dėl tokio didelio vartotojų aktyvumo buvo sunkiai pasiekiama, tačiau pati e.surašymo sistema veikė.

Balandžio 5d. iki gegužės 9 d. vyks antrasis surašymo etapas: gyventojus, kurie elektroniniu būdu surašė ne visus savo būsto gyventojus ar išvis nedalyvavo el.surašyme, aplankys surašinėtojai ir paprašys atsakyti į surašymo lapo klausimus. Surašymo darbuotojus bus galima atpažinti iš surašymo darbuotojų pažymėjimų ir specialių portfelių. Būstų, kurių visi gyventojai kovo 1–14 d. buvo surašyti elektroniniu būdu, surašinėtojai nelankys.

Surašymo metu surinkti duomenys yra konfidencialūs ir naudojami tik suvestinei statistinei informacijai rengti.

Surašymo klausimais gyventojai gali pasiteirauti nemokamu telefonu 8 800 01 418 arba el. paštu surasymas@stat.gov.lt, taip pat kviečiame apsilankyti surašymo profilyje „Facebook“ tinkle.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}