Europos Komisija nuvainikavo dar vieną „Danone“ produktą

Prancūzijos pieno pramonės milžinė „Danone“ patyrė dar vieną smūgį, Europos Komisijai nepatvirtinus, jog jos gaminamas kūdikiams skirtas produktas neva padeda kūdikių imuninei sistemai.

„Danone Baby Nutrition“ nesėkmingai siekė, kad būtų įtvirtintas teiginys, jog „Immunofortis skirtas natūraliai stiprinti jūsų kūdikio imuninę sistemą“. Remdamasi ekspertų išvada, Europos Komisija praėjusių metų pabaigoje paskelbė, jog šio produkto vartojimo ir deklaruojamo poveikio priežastinis ryšys neįrodytas.

„Danone“ savo produktą „Immunofortis“ pateikia kaip unikalų patentuotą specialių prebiotikų mišinį, kuris dedamas į pieno mišinį „Aptamil“.

Tokiu pavadinimu šis produktas platinamas ir Lietuvoje, kitose rinkose jis gali būti platinamas „Nutrilon“ pavadinimu.

Nors Europos Komisija ir atmetė teiginius apie „Immunofortis“ naudą, juos galima naudoti dar pusę metų.

Savigydos pramonės asociacijos direktorius Edvinas Butkus pažymi, kad Europos Komisijos sprendimas nenuvainikuoja apskritai prebiotikų, o tik eilinį kartą atmetė pieno pramonės nepagrįstas pretenzijas „gydyti“ žmones, pradedant kūdikiais ir baigiant pensininkais.

Prebiotikus mokslininkai išskyrė maždaug prieš dešimt metų.

Prebiotikai yra tam tikros balastinės (skaidulinės) medžiagos, kuriomis maitinasi „gerosios“ žarnyno bakterijos. Prebiotikų vartojimas skatina sveikatai naudingų bakterijų augimą, ir jie turi panašią reikšmę kaip ir probiotikai. Prebiotikų gausu skaiduliniame maiste: kruopų košėje, sėlenose, rupaus malimo duonoje.

Medicininės paskirties prebiotikų preparatus ir prebiotikų produktus kaip maisto papildus gamina farmacijos įmonės.

Europos maisto saugos tarnyba (EMST) gruodį atmetė „Danone“ pateiktą paraišką, kad jogurtinis gėrimas „Actimel“ sumažina tikimybę susirgti diarėja (viduriavimu). „Danone“ atstovas tada pareiškė, kad toks EMST sprendimas nepakeis „Actimel“ rinkodaros, kadangi teiginys apie diarėją buvo orientuotas į ateitį.

„Danone“ pareiškė, kad ginčys EMST sprendimą, tačiau EMST atstovas pareiškė, kad iki šiol EMST nė karto nepakeitė anksčiau priimtų sprendimų, praneša nutraingredients.com.

Anksčiau „Danone“ pati iki EMST priimant sprendimus atsiėmė paraiškas dėl „Actimel“ naudos „organizmo apsaugai“ ir „Activia“ naudos virškinimui.

Europos Komisijai įgaliojus, EMST tęsia Europos Sąjungos rinkoje esančių maisto papildų ir specialiųjų produktų naudos sveikatai vertinimą. EMTS pateikus savo išvadas ir jas patvirtinus Europos Komisijai, bendrovės turi per šešis mėnesius prisitaikyti prie sprendimų, jei sveikatinimo teiginys atmetamas.

Savigydos pramonės asociacija