Kodėl Latvijoje benzinas 40 centų pigesnis nei Lietuvoje?

Tuo metu, kai Lietuvoje benzino kainos siekia vis naujas aukštumas, Latvijoje iš mūsų šalies atvežamas benzinas kainuoja net 40 centų pigiau, skelbiama dienraštyje „Vilniaus diena“.

Tinklo „Lukoil“ degalinėse Latvijoje litras populiariausio 95 markės benzino vidutiniškai kainuoja apie 3,95 lito, o Lietuvoje to paties tinklo degalinėse už litrą benzino tenka suploti apie 4,4 lito, rašoma „Vilniaus dienoje“.

Bendrovės „Lukoil Baltija“ Baltijos regiono mažmeninės prekybos direktorius Romas Turlinskas patvirtino, kad Latvijoje šio tinklo degalinėse benzinas kainuoja mažiau nei Lietuvoje. Bet jis taip pat teigė, kad degalinių tinklas visose šalyse taiko tokią pačią kainodarą.

 

Skirtumas esą susidaro dėl akcizo ir Latvijoje vis dar taikomos nuolaidos į degalus maišomiems biopriedams.

Lietuvoje už 1 tūkst. litrų benzino mokamas 1,5 tūkst. litų akcizas, Latvijoje – 1 320, o Estijoje – 1 357 litų.

Jo teigimu, Lietuvos mokesčių sistema gerokai skiriasi nuo Latvijos bei Estijos ir vien dėl akcizo susidaro 20–30 centų skirtumas. Be to, verslininko teigimu, Latvijoje yra didesnė konkurencija, geresnės importo galimybės. Tiesa, jis sakė, kad ir Latvijoje netrukus degalai turėtų brangti.

„Orlen Lietuvos“ komunikacijos direktorė Aurelija Trakšelienė teigė, kad kainos skiriasi dėl skirtingos įstatymų bazės. Ji sakė, kad bendrovė, parduodama degalus, visose šalyse taiko tuos pačius kainodaros principus.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}