Policija gaudys nelegalius miško kirtėjus

2010 m. gruodžio 16-30 dienomis Lietuvoje vyks akcija „Miškas – 2010“. Akciją organizuoja Policijos departamentas prie VRM, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija ir Generalinė miškų urėdija.

Akcija „Miškas – 2010“ siekiama užkardyti teisės pažeidimus, susijusius su miško naudojimu, atkūrimu ir apsauga, bei pagerinti prevencinį darbą ir miško savininkų konsultavimą miško naudojimo, atkūrimo ir apsaugos klausimais ir suaktyvinti valstybinių miškų ir policijos pareigūnų bendradarbiavimą, vykdant valstybinę miškų kontrolę.

Akcijos metu bus sudarytos pareigūnų grupės, kurios rengs prevencines priemones, susijusias su neteisėtais miškų kirtimais. Pareigūnai bendrų reidų metu tikrins medienos įsigijimo dokumentus ir produkcijos apskaitą lentpjūvėse, lankysis privačiose miškų valdose, tikrins transporto priemones, gabenančias medieną.

 

Be to, siekiant užkardyti miško teršimą buitinėmis ar statybinėmis atliekomis, pareigūnai tikrins miško sklypus prie sodų bendrijų ir neeksploatuojamų sąvartynų. Žiniasklaidos priemonėse bus informuojama apie ūkininkavimą privačiame miške bei vykdomą akciją „Miškas 2010″.

 

Praėjusiais metais akcijos metu buvo surengta 314 reidų, patikrinta 1370 privačių miško sklypų ir 208 lentpjūvės. Nustatytas 21 neteisėtas miško kirtimo atvejis, kurių metu iškirsta 1223 m³ medienos. Už neteisėtus miško kirtimus, miško teršimą, apvalios medienos gabenimo ir medienos apskaitos lentpjūvėse tvarkos ir kitus aplinkos apsaugos pažeidimus administracinėmis baudomis nubausti 144 asmenys už 12852 litus.

 

Dėl neteisėtų miško kirtimų ir dėl žalos aplinkai atlyginimo pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai. Pareikšta 14 ieškinių dėl padarytos žalos aplinkai atlyginimo.

 

Šaltinis: policija.lt

 

{parasas}