Lietuviškas lazeris pripažintas vienu pažangiausių pasaulyje

Lietuvos lazerinių technologijų bendrovė „Ekspla“ pateko tarp geriausių moksliniams tyrimams skirtų lazerių kūrėjų. Bendrovės sukurtas lazeris „NT200“ prestižiniuose apdovanojimuose „Prism Awards for Photonics Innovation“ įvertintas kaip vienas iš pažangiausių fotonikos gaminių pasaulyje 2010 m. Tai – pirmas kartas, kai Lietuvos lazerių gamintojas yra nominuotas tokiam tarptautiniam apdovanojimui.


Dar vienas naujas „Eksplos“ lazeris yra panaudotas ir vienos Jungtinių Valstijų bendrovės įrenginyje, kuris tarp trijų geriausių gaminių pateko kitoje, itin tiksliems matavimams skirtų fotonikos produktų, nominacijoje.

„Ypatingas dėmesys mūsų naujiems produktams – tai aukštas ne tik mūsų bendrovės, bet ir visos Lietuvos lazerių pramonės ir mokslo įvertinimas.

Pasaulinėje šviesos technologijų rinkoje yra didžiulė konkurencija, todėl su didžiųjų šalių kompanijomis sėkmingai varžytis galime tik kurdami unikalius produktus“, – teigia bendrovės „Ekspla“ generalinis direktorius Kęstutis Jasiūnas.

Bendrovės „Ekspla“ sukurtą ir gaminamą lazerį „NT200“ ekspertų komisija įvertino kaip vieną iš trijų geriausių mokslui skirtų lazerių. Pasak K. Jasiūno, „NT200“ lazeris yra pirmasis pasaulyje kilohercinis derinamojo bangos ilgio lazeris.

„Pasaulinėje rinkoje naujasis lazeris buvo pristatytas 2009 m. ir iš karto sulaukė didelio susidomėjimo tarp užsienio mokslininkų. Jį jau yra įsigiję klientai iš JAV, Japonijos, Šveicarijos, Pietų Korėjos“, – teigia K. Jasiūnas.

Dėl geriausiojo vardo apdovanojimuose lietuvių gaminys varžysis su JAV bendrovės ir Kanados bendrovės kartu su Europos pietų observatorija sukurtais prietaisais.

Apdovanojimais „Prism Awards for Photonics Innovation“ siekiama pagerbti bendroves, sukūrusias inovatyviausias šviesos technologijas ir pažangiausius produktus.

Šiais metais vertinimo komisiją sudaro 18 garsių fotonikos ekspertų, tarp jų – mokslininkai iš Mičigano technologijos instituto, JAV oro pajėgų, kitų garsių užsienio mokslo centrų.

Baigiamasis apdovanojimų renginys vyks 2011 m. sausį San Franciske (JAV). Jame bus paskelbti geriausi kiekvienos kategorijos produktai.

Bendrovė „Ekspla“ – viena iš didžiausių lazerinių technologijų įmonių Lietuvoje. Bendrovė eksportuoja 94 proc. gaminamų produktų, juos parduoda 40 pasaulio šalių.

„Ekspla“ užima daugiau kaip pusę pasaulinės mokslinių pikosekundinių lazerių rinkos, tarp jos klientų – garsūs pasaulyje universitetai, tyrimų centrai, pramonės įmonės. Bendrovėje dirba 90 aukštos kvalifikacijos darbuotojų, ketvirtadalio iš jų veikla susijusi su moksliniais tyrimais ir eksperimentine plėtra.

 

 

{alfa2}