Mažeikių turgavietėje demaskuoti kontrabandinių rūkalų pardavėjai

Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Telšių AVMI) informuoja, kad bendrų patikrinimų su policijos pareigūnais metu mokesčių inspektoriai nustatė asmenį, gabenusį beveik 4000 pakelių nelegalių cigarečių. Kontrabandinių rūkalų specialistai rado ir tikrintose Mažeikių, Rietavo bei Plungės parduotuvėse ir turgavietėse.

 

„Mokesčių inspekcijos specialistai kartu su kitų kontroliuojančių institucijų atstovais tęsia kovą su nelegalių tabako gaminių platintojais ir prekeiviais. Praėjusią savaitę kelyje Rietavas – Tauragė sustabdytame lengvajame automobilyje rasta 3960 cigarečių pakelių, paženklintų rusiško pavyzdžio banderolėmis. Konfiskavus šiuos gaminius, tolesnį tyrimą atlieka Rietavo policijos komisariatas“, – teigia Telšių AVMI viršininko pavaduotojas Saulius Urbonas.

 

Operatyvaus patikrinimo metu Plungės rajono parduotuvėse mokesčių inspektoriai nustatė kontrabandinių cigarečių laikymo atvejų: iš viso trijose parduotuvėse rado 109 lietuviškomis banderolėmis nepaženklintus cigarečių pakelius. Dėl šių faktų tolesnį tyrimą atlieka Plungės policijos komisariatas.

 

Mažeikiuose, Naftininkų gatvėje esančioje turgavietėje, pareigūnai rado 79 pakelius kontrabandinių cigarečių, vienoje Rietavo parduotuvių – dar tris pakelius.

 

Per šiuos metus Telšių AVMI specialistai, surengę ne vieną reidą prekyvietėse ir keliuose, į rinką neleido pateikti beveik 8000 nelegalių cigarečių pakelių. Visiems pažeidėjams surašyti Administracinių teisės pažeidimų protokolai ir teismo skirta bauda – nuo 100 iki 20000 litų.

 

Telšių AVMI primena, kad nuo šių metų rugpjūčio 1  d. ūkio ministro įsakymu sugriežtinta fiziniams asmenims taikoma alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo bei laikymo Lietuvoje tvarka. Vežantiems minėtas prekes iš trečiųjų šalių galima laikyti kur kas mažesnius lietuviškomis banderolėmis nepaženklintus alkoholio ir tabako kiekius. Gabenantieji didesnius kiekius turi turėti importo  muitų, pridėtinės vertės mokesčio ir akcizų sumokėjimą patvirtinančius dokumentus.

 

Telšių AVMI informuoja, kad apie pastebėtus mokesčių įstatymų pažeidimus galima pranešti ne tik Mokesčių inspekcijos pasitikėjimo telefonu 1882,  bet ir užpildžius elektroninę anketą Mokesčių inspekcijos interneto svetainėje www.vmi.lt arba atvykus į vietos Mokesčių inspekciją.   

 

Telšių AVMI informacija

 

{parasas}