Lietuvos smiginio čempionato nugalėtojas – mažeikiškis Arūnas Čiplys

Laimėjęs šių metų atvirąjį Lietuvos smiginio čempionatą (Lithuania Open 2010) Arūnas Čiplys pasaulio reitinge iš 18 vietos pakilo į dešimtą, aplenkęs daug įžymių pasaulio smiginio žaidėjų, kurie už pergales ar vieni dalyvavimą gauna labai solidžius čekius.

Patekimas į pasaulio smiginio federacijos WDF reitingo dešimtuką yra didžiausias Baltijos šalių atstovų pasiekimas per visą smiginio sporto istoriją. Viso WDF reitinge tarp 1200 vyrų yra ir trys mažeikiečiai – Arūnas Čiplys (10), Aleksandr Stankevič (235), Valdas Mišeikis (545).

Šį kartą Vilniuje vykusiame atvirame Lietuvos čempionate (88 vyrai ir 29 moterys) Arūnas laimėjo viską, ką tik galėjo. Pirmą vakarą laimėjo „laimingos poros“ rungtį (poroje su Baltarusijos atstovu), šeštadienį nugalėjo ir pagrindiniame – pasaulio reitingo turnyre, o sekmadienį poroje su Norvegijos atstovu tapo dvejetų turnyro nugalėtojais.

Individuali rungtis Arūnui klostėsi puikiai, kol pusfinalio kovoje nesusitiko su geriausiu Latvijos žaidėju Madars Razma. Arūnui vis nesisekė perimti iniciatyvos ir varžovas išsiveržė 4:0. Toliau ir mažiausia klaidelė galėjo lemti pralošimą.

Atsakingu momentu jaunam Latvijos žaidėjui sudrebėjo ranka, kai jis turėjo kelias galimybes laimėti rungtynes viena strėlyte. Arūnas išlygino ir daugiau nebeleido varžovui atsikvėpti.

Sunki pergalė 5:4. Finalinė kova su Norvegijos atstovu vyko taškas į tašką ir tik pačioje pabaigoje pavyko išsiveržti į priekį ir nugalėti rezultatu 6:4.

Puikiai pasirodė ir Aleksandr Stankevič, pralaimėjęs aštuntfinalyje Arūnui jis iškovojo 9 vietą.

Darius Repšys puikiai sužaidė savo kovas grupėje, tačiau atkrintamosiose turėjo pripažinti varžovo pranašumą ir tenkintis 17 vieta.

Moterų grupėje mažeikiškė Irena Čiplienė iškovojo 9 vietą.

 

{darts}