Gelūnas: skubiausias darbas Brazausko atminimui įamžinti – kapo vietos paženklinimas

Kultūros ministro Arūno Gelūno teigimu, skubiausias darbas įamžinant velionio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko atminimą – tai jo kapo vietos Vilniaus Antakalnio kapinėse paženklinimas.

Po darbo grupės A.M.Brazausko atminimo įamžinimo programai parengti posėdžio ministras tvirtino, kad tai būtina atlikti vėliausiai iki prezidento mirties metinių.

 

„Buvo nuspręsta, kad Architektų sąjunga kartu su Dailininkų sąjunga skelbs viešą konkursą projektams ir architektai kartu su skulptoriais galvos, siūlys projektus, ir bus viešojo pirkimo būdu bus pasirinktas tinkamiausias kolektyvas, kuris pasiūlys adekvačiausią projektą, kuris geriausiai įamžintų prezidento A.M.Brazausko atminimą“, – ketvirtadienį sakė A.Gelūnas.

 

Pasak ministro, pačiam konkursui surengti reikėtų preliminariai 20-50 tūkst. litų. Kitos išlaidos, anot jo, nebuvo aptartos.

Taip pat, A.Gelūno teigimu, svarstoma prezidento vardu pavadinti Kauno technologijos universiteto auditoriją ar salę, tiltą Vilniuje, Kauno hidroelektrinę ar Prezidentūros kieme pastatyti paminklą.

Ministras tvirtino, kad buvo kalbėta ir apie idėją pavadinti vieną iš Valdovų rūmų salių A.M.Brazausko vardu, tačiau ši mintis buvo nukelta tolesniam laikui dėl temos kontraversiškumo

„Valdovų rūmų projektas dabar yra labai kontroversiškoje svarstymų fazėje, tai mes tiesiog iš karto nusprendėme svarstymą apie prezidento A.M.Brazausko salės įsteigimo galimybę atidėti, kai bus daugiau aiškumo dėl Valdovų rūmų projekto, daugiau skaidrumo“, – kalbėjo A.Gelūnas.

 

Jis tvirtino, kad darbo grupė gavo A.M.Brazausko šeimos pasiūlymus dėl prezidento įamžinimo.

A.M.Brazausko atminimą jau yra įamžinę keli Lietuvos miestai.

Rokiškyje rugsėjo pabaigoje ant namo, kuriame gimė prezidentas, atsirado atminimo lenta, Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba A.M.Brazausko vardu pavadino su to paties vardo gimnazija besiribojantį miesto parką, inicijavo memorialinės lentos gamybą. Šiame mieste A.M.Brazauskas lankė mokyklą.

Prezidentas A.M.Brazauskas po sunkios ligos mirė šių metų birželio 26 dieną Vilniuje.

Lietuvos prezidento pareigas jis ėjo 1993-1998 metais, o 2001-2006 metais buvo Vyriausybės vadovas. Lietuvos tautinio išsivadavimo metu 1988-1990 metais A.M.Brazauskas vadovavo Lietuvos komunistų partijai.

 

{alfa2}