Rugsėjo 1-oji taps nedarbo diena?

Seimo narė Agnė Zuokienė siūlo, kad darbuotojai, auginantys bendrojo lavinimo mokykloje besimokantį vaiką iki dvylikos metų, turėtų vieną papildomą poilsio dieną per metus – rugsėjo 1 dieną. Panašių siūlymų Seime būta ir anksčiau, tačiau tuomet siūlyta rugsėjo 1-ąją paskelbti visuotine nedarbo diena, o ne tik pradinių klasių moksleivių tėvų nedarbo diena.  

 

Pasak Darbo kodeksą pasiūliusios papildyti parlamentarės, visuomenės poreikiai padiktavo, kad ši svarbi, bet į švenčių dienų sąrašą neįtraukta diena, tapo nedarbo diena. Faktiškai, rugsėjo 1-ąją bent pusdienį nedirba labai daug mokyklinio amžiaus vaikus auginančių tėvų, tik ne visi darbdaviai tokie geranoriški.  

 

Vis dėlto dalis dirbančių tėvų yra ramūs: jei turi ne mažiau kaip du vaikus iki 12 metų, rugsėjo 1-ąją gali teisėtai pasinaudoti vadinamaisiais „mamadieniais” ir „tėvadieniais”, kuriuos jiems garantuoja Darbo kodekso 214 straipsnis. Kadangi tiksliai nenurodoma, kuri mėnesio darbo diena gali būti suteikta kaip papildoma poilsio diena, darbuotojų ir darbdavio susitarimu tai gali būti ir rugsėjo 1-oji.

 

„Darbuotojai, auginantys tik vieną vaiką iki dvylikos metų, yra savotiškai diskriminuojami, nes jie neturi teisės į papildomą poilsio dieną, todėl ir pasiūliau numatyti galimybę tokiems darbuotojams turėti bent jau vieną papildomą poilsio dieną per metus – rugsėjo 1-ąją“, – sako trijų vaikų mama, Seimo narė A. Zuokienė.

 

{parasas}