Savaitgalį numatomi vidutiniškai šilti, lietingi ir vėjuoti orai

Ilgai trukusi kaitra šią savaitę pagaliau pasitraukė iš Lietuvos. Savaitės pradžioje orai dar buvo karšti, apie 30 laipsnių karščio, tačiau iš vakarų artėjanti vėsa jau pirmadienį vakariniuose, o naktį ir centriniuose rajonuose sukėlė smarkias audras. Vėl kai kur lūžo medžiai, iškrito krušos. Šį kartą škvalas buvo ne toks stiprus kaip rugpjūčio 8-osios naktį. Tiesa, trečiadienį besikeičiant oro masėms dėl didelių atmosferos temperatūros kontrastų pajūryje, Rusnės salos pakraštyje, susisuko net viesulas.

 

Pagaliau į Lietuvą sugrįžo tradicinė vasara su vidutiniškai šiltais, lietingais ir vėjuotais orais. Tokie orai išsilaikys ir savaitgalį. Šiandien neretai palis, pūs gūsingas vakarų, šiaurės vakarų vėjas. Oro temperatūra dieną kils iki 17-22 laipsnių šilumos.

 

Penktadienį lietūs ims pamažu trauktis. Naktį pūs smarkus šiaurės vakarų vėjas, gūsiuose gali siekti iki 15-20 m/sek. Dieną vėjas po truputį rims. Naktį numatoma 10-15, dieną laukiama 18-23 laipsnių šilumos.

Šeštadienį žymesnio lietaus nenumatoma, pūs vidutinio stiprumo vakarų vėjas. Oro temperatūra naktį kris iki 9-14, pajūryje iki 17, dieną laukiama 19-24 laipsnių šilumos.

Sekmadienį iš vakarų priartės ciklonas, prasidės trumpi lietūs, griaudės perkūnija. Toliau pūs gūsingas vakarų, pietvakarių vėjas. Žemiausia oro temperatūra naktį 11-16, dieną 21-26 laipsniai šilumos.

 

Ateinančios savaitės pradžioje nepastovūs, vidutiniškai šilti orai tęsis. Pro šalį keliaujantys ciklonai neretai atneš lietaus ir gūsingo vėjo.

 

ŠALTINIS: Orai.lt

{parasas}