Pižama ne tik seksuali naktinė apranga

 

 

Pižama yra dviprasmiškas aprėdas. Pirma, su ja jautiesi saugiau, kaip kadaise jausdavotės, būdami maži vaikai. Antra, su ja jautiesi solidžiai, nes pižama – padorus drabužis, įprasminantis bet kurio asmens skonį ir atsakingumą.
Istoriškai pižama taip pat yra komforto priemonė. Anglijoje apie 1870 metus  pasirodė lengvi laisvi marškiniai ir kelnės, skirti miegui vadinami keistu pavadinimu „pižama“ (nuo persų kalbos žodžio „payiama“ – „kojų drabužis“) – juos atsivežė kolonijiniai pareigūnai iš Indijos, nusižiūrėję madą iš tenykščių, vilkinčių tokį praktišką aprėdą dieną ir naktį jau keletą šimtų metų.

 

Pižamos greitai įėjo į madą Anglijoje, iš kur paplito po visą Europą. Pižama demonstravo tvarkingumą ir atsipalaidavimą. Nors iš pradžių pižamos buvo populiarios tik vyrų tarpe, tačiau apie XX amžiaus ketvirtąjį dešimtmetį jas pradėjo vilkėti ir moterys. Pižamas ypač mėgo feministės.

 

Pižamas pamėgusios moterys pajuto, kad laisvai krentantis rūbas yra kur kas patogesnis už bet kuriuos naktinius marškinius, kurie šiaip ar taip atrodė archajiškai. Pižama suteikė judėjimo laisvę, matyt, todėl jos ir lig šiol yra populiarios Amerikos merginių tarpe.

 

Deja, XX amžiaus šeštojo dešimtmečio pabaigoje vyrai pradėjo vengti dėvėti pižamas, o septintajame dešimtmetyje išvis liovėsi jas nešioję, ir pižamos liko tik pensininkų bei ligonių drabužiu. Tačiau laikai keičiasi ir šiandien nebėra „cool“ eiti į lovą vilkint vien kelnaites ir nutrintus marškinėlius.

 

Moterims patinka, kai vyrai vilki pižamas, tada jis atrodo kitaip, ne vilkintis, dažniausiai beformį ir sunkų chalatą, bet elegantišką ir jaukią pižamą.

 

Kaip jau buvo minėta anksčiau, pižama suteikia daug laisvės; su ja gali vaikščioti ryte po namus, eiti patikrinti pašto dėžutės ir pan..

Pasirodo, kad pižama yra skirta ne vien miegui. Štai „Playboy“ įkūrėjui Hugh Hefneriui, tai ir vakarinis socialinis rūbas, nes kadaise Anglijoje pižama buvo laikoma „lounge“ stiliaus aprėdu.

 

Tradicinė pižamos spalva, prieš beveik pusantro amžiaus atvežta iš Indijos – mėlynai baltomis juostelėmis (ne languota – tai europietiškas naujadaras), todėl venkite pernelyg spalvingų, nes pižama – solidi apranga.

 

Pižamą vilkėkite be apatinių drabužių, nes tam ji ir yra pritaikyta – galų gale, komfortas svarbiausia. Iš esmės pižama turi būti laisvai krentanti, nes Pietryčių Azijoje ji ir buvo nešiojama tik susijuosus virvele. Žinoma, jei vilkite pižamą, privalu ieškoti ir gerų šlepečių, tačiau jas reikia avėti tik ant basos kojos.

 

Padori pižama turi būti medvilninė (blogiausiu atveju – flanelinė), jei neturite, kur dėti pinigų – šilkinė arba pasiūta iš satino. Atsispirkite pagundai pirkti sintetinę pižamą iš poliesterio ar lykros. Nes niekada nežinai, kada ir kam reikės padaryti įspūdį, ir jei nesugebėsite to padaryti savo miegamajame, tai kur tada galėsite?

 

{balsas2}