Vairavimo ypatumai esant aukštai oro temperatūrai

Nors karšti orai šiek tiek atvėso, tačiau pasak sinoptikų, savaitės viduryje, kaitra vėl pasiek Lietuvą. Tad pastarąsias dvi savaites visus varginęs karštis įtakojo ir avaringumo padidėjimą mūsų šalyje. Liepos 1-18 dienomis eismo įvykiuose žuvo 25 žmonės, praėjusiais metais per tą patį laikotarpį – 17. Tarp žuvusiųjų – 15 vairuotojų, 5 keleiviai, 2 dviratininkai, 1 pėsčiasis. Eismo nelaimės, kuriose žuvo žmonės, įvyko įvairiu paros metu: naktį, ryte, taip pat vakare.

 

Siekdami dar kartą atkreipti vairuotojų dėmesį į saugumą kelyje,primenama, kad vasarą, esant aukštai temperatūrai, greičiau pavargstama, mažėja dėmesys, sulėtėja reakcija. Dėl karščio gali deformuotis asfaltuota kelio danga, transporto priemonių padangos.

 

Atsižvelgiant į tai, pagal galimybes reikėtų atsisakyti neatidėliotinų kelionių, arba išvykti anksti ryte, ar vakare, atslūgus karščiui. Važiuojant automobiliu, kuriame yra kondicionierius, atsiminti, kad komfortiškiausia temperatūra – 18-20 laipsnių. Kartu nepamiršti su savimi pasiimti vandens atsigaivinti ir iš anksto įsitikinti, ar Jūsų transporto priemonė yra techniškai tvarkinga.

 

Pasirūpinti variklio aušinimo skysčiu, vandeniu valytuvams, patikrinti padangų būklę. Aukšta temperatūra pagreitina padangų susidėvėjimą ir susilpnina protektorių. Nepakankamas oro slėgis, per didelis apkrovimas, kiti faktoriai gali gerokai padidinti šilumą padangos viduje ir, kai peržengiama kritinė temperatūra, ji gali suplyšti ar sprogti.

 

Vertėtų prisiminti, kad važiuojant kuo didesniu greičiu, padangos dar labiau kaista. Be to, automobilį pagal galimybes reikėtų statyti ne susuktais ratais ar ant šaligatvio bortelio – tai didesnė padangų deformacijos galimybė.

 

Viena pagrindinių vairuotojo taisyklių – nesėsti prie vairo išgėrus alkoholio ar pavartojus kitų psichiką veikiančių medžiagų (vaistų, narkotikų). Automobilio keleiviai taip pat turi būti sąmoningi: nevažiuoti automobiliu per langą iškišus rankų, galvos (kojų), nešūkauti, nesiklausyti per garsiai muzikos. Tai blaško vairuotojo dėmesį.

 

Beje, per atidarytus langus gali įskristi vabzdžiai (pvz., vapsva, širšė), tačiau dėl to nereikėtų kelti panikos, o iš karto sustoti ir leisti jam išskristi.

 

Galiausiai, kiekviena kelionė, pirmiausia, priklauso nuo mūsų pačių atsakingumo ir tinkamo požiūrio į savo saugumą kelyje.

ŠALTINIS: Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija

{parasas}