Už „Zero II“ platinimą nubaustas Linkomanija.net vartotojas

Kovotojai su interneto piratais keičia taktiką: anksčiau informacija apie atliekamus tyrimus žiniasklaidą pasiekdavo dar nepasiekusi teismo, o dabar jau ir teismo sprendimai skelbiami patyliukais. Klaipėdos miesto apylinkės teismas prieš dvi savaites priėmė nutartį, kuria skyrė 1 tūkst. Lt baudą tinklalapio Linkomanija.net vartotojui 19-mečiam klaipėdiečiui, kuris internete padarė viešai prieinamą lietuvišką filmą „Zero II“.

 

Jaunuoliui skirta minimali bauda už autorių ir gretutinių teisių pažeidimą, kadangi jis kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi.

Į policiją dėl filmo paviešinimo kreipėsi jį platinančios bendrovės „Meed Films“ atstovai.

 

„Tinklalapyje buvo įdėta versija, leidžianti parsisiųsti vieną kopiją, o šis vartotojas padarė taip, kad visi vartotojai galėtų labai greitai jomis keistis. Iškėlus bylą paaiškėjo, kad dėl jo kaltės buvo padaryta apie 40 tūkst. neteisėtų parsisiuntimų. Kalbėjome su filmo platintojais, jie svarsto galimybę teikti ieškinį dėl padarytos žalos“, – pranešė Lietuvos Antipiratinės veiklos asociacijos pirmininkas V. Simanavičius.

 

Jo teigimu, tai yra, ko gero, pirmasis atvejis, kai teismas nubaudė nelegalią produkciją internete platinusį vartotoją ir šis sprendimas yra įsigaliojęs. Nutarimas priimtas liepos 1 dieną, ją buvo galima skųsti per dešimt dienų, skundo teismas nesulaukė.

 

www.technologijos.lt