„Orlen Lietuva“ priklausančiame Būtingės naftos terminale aptarnautas 800-ais tanklaivis

Naftos perdirbimo bendrovei „ORLEN Lietuva“ priklausiančiame Būtingės naftos terminale birželio 1 d. aptarnautas 800-asis tanklaivis per visą terminalo istoriją ir 35 laivas šiemet.

Su Maltos vėliava plaukiojantis tanklaivis „Emerald“ į terminalą atplukdė 33 tūkst. tonų naftos žaliavos iš Angolos. Paprastai per Būtingę į Mažeikiuose esančią naftos perdirbimo gamyklą nafta gabenama iš Rusijos.

 

„Priimant šią žaliavą turėjome atlikti papildomus operatyvinius veiksmus ir suderinti perpumpavimo technologijas su „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo gamykla“, – sako „ORLEN Lietuva“ vamzdynų ir jūrinių terminalų direktorius Linas Baužys.

 

Nuo metų pradžios Būtingės terminale jau perkrauta 3,4 mln. tonų žaliavinės naftos, tai yra 9% daugiau nei praėjusiais metais, kai per tą patį laikotarpį buvo perkrauta 3,11 mln. tonų naftos. Pernai Būtingės terminale buvo iškrauta per 9 mln. tonų naftos, o aptarnautų laivų skaičius pakilo iki 90.

 

2006 m. nutraukus naftos tiekimą „Družbos“ naftotiekiu, „ORLEN Lietuva“ žaliavą atsigabena tanklaiviais.

 

1999 atidarytą Būtingės naftos terminalą su „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo gamykla Mažeikiuose jungia 91,5 km ilgio naftotiekis. Per metus terminalas gali importuoti – iki 12 mln. tonų naftos. Būtingėje gali būti aptarnauti iki 150 tūkst. tonų talpos tanklaiviai.

 

 „ORLEN Lietuva“ viešųjų ryšių direktorės Aurelijos Trakšelienės informacija

 

{parasas}