Eksperimentas su savo plaukais

Vykusiai parinktos spalvos, tvarkingi plaukai veidui – tarsi rėmai paveikslui: pabrėžia ir išryškina moters grožį. Daugelis neatsispiria pagundai išmėginti vienos ar kitos spalvos dažus namuose. Procesas nesudėtingas, vis dėlto reikia žinoti kai kurias subtilybes, todėl  renkantis atkreipkite dėmesį į:

koks dažų atsparumas. Atspariais dažais plaukų spalvą galima pakeisti iki keturių tonų (kai kada būtina prieš tai pašalinti ankstesnę spalvą). Norint plaukams tik suteikti žvilgesio ar paryškinti jų spalvą tik vienu tonu, reikėtų rinktis dažus be amoniako;

 

kokia odos ir akių spalva. Moteris sąlygiškai galima padalyti į „sidabrines“ ir „auksines“. Norėdamos sužinoti, kuriam tipui priklausote jūs, atsakykite į testo klausimus;

įgimta plaukų spalva. Daugeliui moterų atrodo, kad jų plaukai tamsesni negu yra iš tikrųjų. Norėdamos paslėpti žylančius plaukus, rinkitės patvarius, šiek tiek šviesesnio atspalvio dažus negu jūsų natūrali spalva.

 

Dažymo efektas geriausias, kai plaukai yra geros būklės. Todėl likus kelioms dienoms iki dažymo, ypač kurių plaukai sausi, pravartu juos pamaitinti ir sudrėkinti specialia kauke. Kondicionierius apsaugos sruogas nuo cheminio poveikio, suteiks šilkinio minkštumo ir žvilgesio. Išsiplaukite galvą likus mažiausiai dienai iki plaukų dažymo. Galvos odos riebalai apsaugos ją nuo cheminio poveikio.

Ką tik dažėte plaukus, bet vėl norite pakeisti jų spalvą? Palaukite bent porą savaičių, kad plaukai pailsėtų nuo cheminių medžiagų. Toks poilsis reikalingas plaukams ir po cheminio sušukavimo ar tiesinimo. Jei dažėte ar gydėte plaukus chna ar jų pagrindu pagamintomis priemonėmis, cheminio dažymo teks atsisakyti. Dažymas gali būti visiškai neefektyvus arba plaukų spalva – nenusakoma.

 

Ką daryti, jei pasirinktas plaukų atspalvis nepatinka? Gauta plaukų spalva itin skiriasi nuo tos, kuri nurodyta ant dažų pakuotės? Nepanikuokite. Palaukite, kol plaukai visiškai išdžius – šlapi visada atrodo ryškesni ir tamsesni. Bet jei vis vien jaučiatės bjauriai, išmėginkite keletą gudrybių:

pernelyg raudoni plaukai. Raudonumui sušvelninti panaudokite rudus to paties lygio dažus. Užtepę pačias raudoniausias zonas, dažus palaikykite daugiausia 5–10 min., nuolat tikrindamos atspalvį;

pernelyg tamsūs plaukai. Nuplaukite keletą kartų plaukus šampūnu, neskirtu dažytiems plaukams ir kasdieniam galvos trinkimui. Į šampūną galima įdėti šaukštelį sodos bei šaukštą vandenilio peroksido ir mišinį užtepti ant tamsių zonų. Sugrąžinti plaukams gyvybingumą po tokio streso gali kondicionierius arba gydomoji kaukė, skirta dažytiems plaukams;

pernelyg šviesūs plaukai. Panaudokite to paties gamintojo tamsesnio atspalvio dažus, bet laiką sutrumpinkite perpus. Rezultatą tikrinkite kas 5 min. Kai tik pamatysite, kad plaukai patamsėjo, juos iškart gerai praplaukite.

 

Kai jau niekas nepadeda. Jei plaukų spalva tokia nepakenčiama, kad nebegalite ilgiau ištverti, įsigykite dažų nuėmiklį. Jis padės pašalinti sintetinius dažus, ir plaukus galima bus dažyti iš naujo. Žinoma, ši procedūra nesugrąžins plaukams to originalaus pirmykščio atspalvio.

 

Parengė Asta Bendoraitė .

{valstietis2}