Šiandien sueina lygiai metai, kai šalį valdo moteris

Šiandien sukanka vieneri metai, kai šaliai vadovauja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentė įsitikinusi, kad per juos Lietuvoje prasidėjo permainos, tačiau anot politikų ir politologų, prezidentė nepadarė jokių konkrečių darbų.

Per vienerius prezidentavimo metus D. Grybauskaitė pasirašė 467 įstatymus, vetavo – 8, inicijavo 34 teisės aktus, iš kurių 28 jau priimti.

 

Taip pat per tuos metus, prezidentė surengė 26 užsienio darbo vizitus, o Lietuvą aplankė NATO, Europos Parlamento, Europos Komisijos vadovai, naujasis Europos Vadovų Tarybos prezidentas, Suomijos, Slovėnijos, Lenkijos, Estijos ir Latvijos Prezidentai bei 40 aukšto rango užsienio valstybių pareigūnų.

Kai šalies vadovo vairą perėmė moteris, Lietuvoje prasidėjo pertvarka teisėsaugos institucijose; buvo pakeista Generalinės prokuratūros vadovybė, taip pat naują vadovą gavo ir Valstybės saugumo departamentas, paskirtas naujas kariuomenės vadas.

„Lietuvos žmonės norėjo permainų ir jos pajudėjo. Ne taip greitai, kaip norėtume, tačiau per 365 dienas Lietuva išdrįso ir sugebėjo pasukti permainų keliu – skaidresnės, teisingesnės, saugesnės ir pilietiškesnės valstybės kūrimo link“, – apžvelgdama pirmųjų kadencijos metų darbus teigia Prezidentė.

 

Per metus Dalia Grybauskaitė gavo 11 370 šalies gyventojų laiškų, aplankė 6 šalies regionus.

Nors politologai ir pasigenda konkrečių prezidentės darbų, tačiau jie pabrėžia, D.Grybauskaitės principų deklaravimas daug ką per šituos metus privertė suklusti.

 

{parasas}