Penki mitai apie dantis

 

dantysReikia dažnai keisti dantų šepetukus, bet ne dantų pastą

Ne visai taip. Ne tik dantų šepetuką reikia keisti (beje, jį patartina keisti kas du tris mėnesius arba persirgus infekcinėmis ligomis). Specialistai nepataria ilgai valyti dantų ta pačia pasta. Mat visos pastos šiek tiek skiriasi sudėtimi, o dantims ir burnos ertmės gleivinei reikalingos įvairios medžiagos.

 

Dantų šepetuką ir pastą gali pakeisti burnos skalavimo skystis

Burnos skalavimo skysčiai yra tik papildoma burnos ertmės higienos priemonė. Antiseptiku rekomenduojama praskalauti burnos ertmę, dantis išsivalius pasta su šepetuku. Renkantis burnos skalavimo skystį reikia žinoti, kad jie yra dviejų rūšių: kasdieniniai, kuriuose mažai veikliosios medžiagos, ir gydomieji. Šiais reikia skalauti po burnos ertmės operacijų, jei yra įvairių uždegimų. Pirkti gydomuosius skalavimo skysčius, nepasikonsultavus su specialistu, nepatartina.

 

Iš tėvų, senelių paveldėjau sveikus tvirtus ir gražius dantis. Tokius ir turiu iki šiol, nors jų niekada nevaliau.

Taip, yra tokių žmonių, kurie sulaukę garbingo amžiaus turi sveikus dantis, nors niekada dantų nevalė. Tai tiesiog paveldimumas. Jei vienas iš tėvų ar senelių turi labai gerus dantis, tai nereiškia, kad vaikai
ar anūkai paveldės tokius pat.

 

Šepetėliu reikia šveisti ne tik dantis, bet ir liežuvio paviršių

Tiesa. Dabar galima įsigyti specialių dantų šepetėlių, pritaikytų ir liežuviui nuvalyti. Išvalius dantis, papildomai patariama nuvalyti ir liežuvio nugarėlę, nes čia taip pat gali kauptis ar kaupiasi bakterijos, dėl kurių iš burnos gali sklisti nemalonus kvapas.

 

Jei iš burnos sklinda blogas kvapas, vadinasi, žmogus nevalo dantų

Nebūtinai. Iš burnos blogas kvapas gali sklisti dėl įvairių priežasčių – dėl ėduonies pažeistų dantų, netinkamų mitybos įpročių, uždegimo burnos ertmėje, sutrikusio virškinimo ar apskritai dėl ligos ir pan. Šiuo atveju labai svarbu kreiptis į odontologą. Jei, pašalinus visas galimas priežastis, blogas kvapas iš burnos toliau sklis, odontologas siųs jus pas atitinkamą specialistą.

 

ŠALTINIS: Lietuvos sveikata

{parasas}